Zopár Halloweenskych tipov pre domáce zvieratá


Nenechávajte zvieratá vo dvore na Halloween
Všetky zlomyseľné žartíky sú známe, že dráždia, zrania, ukradnú niečo a dokonca zabíjajú domáce zvieratá v noci na Halloweenu. Neospravedlniteľné? Áno! Ale predsa sa dá tomu predísť. Čierne mačky sú zvlášť ohrozené žartmi alebo inými krutosťami súvisiacimi incidentmi. V skutočnosti mnohé útulky neprijímajú čierne mačky počas mesiaca október ako bezpečnostné opatrenie. Uistite sa, že vaše čierne mačky sú bezpečne umiestnené v interiéri okolo Halloweenu.

pes

Udržujte domáce zvieratá vo vzdialenosti od dverí
Vnútri je určite lepšie ako vonku na Halloween, ale vaše dvere sa neustále otvárajú a zatvárajú a cudzinci budú na prahu oblečený v neobvyklých kostýmoch. To samozrejme môže byť pre našich chlpatých priateľov hrozné, čo môže viesť k pokusom o útek alebo k neočakávanej agresii. Umiestnenie vášho psa alebo mačky do bezpečnej klietky alebo miestnosti od predných dverí zníži stres a zabráni im, aby sa preháňali vonku do noci … v noci, keď nikto nechce hľadať stratenú milovanú.

kolie

Uchovávajte žiariace tyče mimo domácich zvierat
Zatiaľ čo žiarovky môžu pomôcť udržať ľudí v bezpečí v noci Halloween, môžu pridať nejaké nechcené dráma na sviatky, ak zviera prežuje jeden nich. Našťastie, kvapalina vo vnútri žiarivých tyčiniek je netoxická, takže to vlastne vôbec neublíži domácim zvieratám, ale má to príšerné chuť. Domáce zvieratá, ktoré sa dostanú dovnútra tyčiniek sa môže stať, že tyčinka sa začne drobiť. Pes sa stane rozrušený a niekedy dokonca aj zvracia. Odporúčame, ak natrafíte na vášho domáceho maznáčika ktorý žuje túto vec, ponúknite mu nejakú sladkú vodu alebo malé jedlo, ktoré mu pomôže vyčistiť materiál z úst.
Dúfam, že sa vám tento článok páčil a budete vedieť čo robiť na Halloween aby sa váš domáci miláčik cítil dobre a nikomu sa nič nestalo.