Deti

Ľudia môžu mať deti v rôznom veku, ale najvhodnejší vek, kedy by deti mali mať je od 24-35 rokov, pretože vtedy je telo ženy na to najviac pripravené. Na svete je veľa ľudí, ktorí sa venujú svojej práci a kariére a na deti nemajú čas. Preto, sú prípady kedy ľudia majú deti v neskoršom veku, kedy je pôrod pre ženy rizikovejší, alebo nemajú deti vôbec. Myslím si, že mať deti má veľa pozitívnych vecí, pretože deti robia radosť svojim rodičom celý život a napĺňajú ich.

sourozenci

Mať deti znamená starať sa o ne, investovať do nich kopec peňazí, času a lásky, ale všetko sa rodičom raz vráti, keď neskôr oni samy budú potrebovať pomoc a starostlivosť. Často krát sa stáva, že ľudia, ktorí sa venujú len svojej práci deti nemajú. Starnú a dostanú sa do štádia, kedy zistia, že nemajú už ani rodičov, ani súrodencov ani deti. O týchto ľudí sa v starobe nemá kto starať a ostávajú sami a opustení. Títo ľudia väčšinou skončia v domove dôchodcov a často ľutujú, že deti nemali. Naopak ľudia, ktorí deti majú a s láskou ich vychovávajú, majú istotu, že na staré kolená neostanú sami bez pomoci.

chlapci

Tiež starším ľudom neskôr robia veľkú radosť vnúčatá, ktoré oživujú ich život. Keď sa ľudia rozhodnú mať deti, je to veľké rozhodnutie, pretože títo ľudia musia byť veľmi zodpovední a musia sa vzdať všetkej slobody, ktorú doteraz mali. Je dobré, keď rodičia majú podmienky pre deti, aby mali viac ako jedno dieťa, pretože jedináčikovia sa nemajú s kým zahrať a často krát sú utiahnutí a hanbliví alebo niektorí jedináčikovia sú zvyknutí byť sami a majú pocit, že všetko patrí im, a preto sú často rozmaznaní. Deti menia ľudom všetky plány a celé životy, ale pre väčšinu rodičov sú ich deti zmyslom života a urobili by pre nich všetko na svete, len aby boli šťastné. Samozrejme, nie každý rodič má šťastie. Sú aj deti, ktoré svojim rodičom radosť nerobia, pretože niektoré deti sú drzé a nemajú rešpekt pred rodičmi, ani pred nikým iným. Ale to je vecou výchovy.