Zmeňte svoje ranné návyky

Väčšina odborníkov tvrdí, že najdôležitejšie je telo správne naštartovať a to urobíte jedine pomocou raňajok. Tie váš metabolizmus doslova dovedú k bodu varu. Vyskúšajte tukožrútske raňajky, ktoré vás zbavia kíl jedna dve. Rychle chudnutie tak nebude už len snom.

ØHorúca voda s citrónom
Tú vypite hneď po prebudení. Vaše zažívanie sa tak reštartuje po dlhom nočnom odpočinku. Druhou variantu je zelený čaj, ktorý pomáha účinne spaľovať tuky.

musle

ØCereálie jedine bez cukru
Naservírujte si na tanier ovsené vločky, ale dajte pozor na rôzne raňajkové cereálie, ktoré obsahujú väčšinou veľa cukru.Použite ich neochutené a zmiešajte je s jogurtom a čerstvým ovocím. Alebo vyskúšajte nesladené sušienky.

ØCelozrné pečivo
Zabudnite na chrumkavé rožčeky z bielej múky. Hlavnou zbraňou pri vašom boji s kilogramami je teda celozrnné pečivo. Jeho výhodou je nízky obsah tuku a vysoký obsah vlákniny, ktorá podporuje správnu funkciu čriev.

ØNamiesto masla si dajte tvaroh
Už naši predkovia si dávali krajec chleba s tvarohom. Tak sa riaďte ich vzorom a čoskoro zaznamenáte prvé pozitívne výsledky. Je to lahodné spojenie, ktoré môžete doplniť napríklad reďkovkami, pažítkou alebo trochou soli. Alebo skúste variantu na sladko s medom.

ØNezabúdajte na proteíny
Ďalšou vhodnou oblohou je nízkotučný syr alebo šunka. Proteín je základný stavebný prvok a udržuje správnu rovnováhu cukru v krvi. Dajte si cottage, 30% eidam alebo aj kozí syr.

vajíčko

ØBez zeleniny a ovocia sa určite nezaobídete
Ku každému jedlu si pripravte zeleninu alebo ovocie a to aspoň 100 gramov. Dajte si ich aj na popoludňajší snack.

ØVajíčka aspoň 2x týždenne
Najmä v zime určite uvítate teplé raňajky. Vajcia sú skvelým zdrojom proteínov, ale nevyprážajte je na slanine. Ideálne ich uvarte.

Ak budete dodržiavať všetky dobre mienené rady, kilá pôjdu určite postupne dole. Začnete sa aj viac hýbať. Vyskúšajte napríklad nový šport, ktorý vás nabije prívalom novej energie a možno objavíte aj vaše skryté vlohy. Začínajte ale pomaly, aby ste si neublížili. Krásnej postavy sa dočkáte skoro aj vy.