Počítačová infiltrácia

Ak trávite veľa času na Internete a surfujete po rôznych internetových stránkach, určite sa vám už stalo, že ste chtiac, nechtiac do svojho počítača dostali počítačový vírus, ktorý narobil vo vašom počítači „poriadok“.

monitor

Počítačový vírus
Medzi prvé prejavy patrí spomalenie počítača alebo zmena nastavení, čo nepriaznivo ovplyvní výkon vášho počítača. Definuje sa akoškodlivý softvérový program, ktorý vkladá do počítača vlastný škodlivý kód. Tvorcovia počítačových vírusov poznajú dokonale podvody zo sociálneho inžinierstva a využívajú ich podrobné poznatky. V svetovom meradle spôsobujú nemalé finančné škody, ktoré nepriaznivo vplývajú na ekonomiku napadnutého subjektu. 

internet

Ochrana
Existuje mnoho možností v podobe antivírusových programov, ktoré zabezpečia dostatočnú ochranu proti počítačovým vírusom a ochránia tak vaše dôležité dáta alebo osobné údaje. Treba podotknúť, že dokonalý antivírusový program, ktorý by zistil každý vírus zatiaľ neexistuje. Je dôležité, aby bol stále aktualizovaný, čím zvýšite účinnosť a zvýšite ochranu vášho počítača. Je na vás či si zabezpečíte bezplatnú verziu, ktorá síce ponúka akú takú ochranu, ale nevyrovná sa spoplatnenej verzii, ktorá toho ponúkne oveľa viac.

Firma Eset
Slovenská firma, ktorá patrí k svetovej špičke v oblasti vývoja a vydávania vlastných antivírusových programov na ochranu počítačov pred infiltráciami z Internetu. Firma pôsobí na trhu už viac ako 20 rokov a založilo ju niekoľko nadšencov, aby vytvorila produkt, o ktorý bude záujem v oblasti ochrany osobných údajov a dát na základe analýzy trhu a jeho smerovania. V súčasnosti firma pôsobí vo viac ako 200 krajinách sveta, kde ponúka svoje produkty. Súčasným cieľom spoločnosti Eset je zabezpečiť, aby digitálny svet, v ktorom žijeme bol pre nás čo najbezpečnejší.