Čierne bodky alias ”black heads”

Takmer každé dievča a každá žena sa s nimi už stretla. Bohužiaľ, nie je to však príjemná záležitosť. Čierne bodky, komedóny alebo z angl.  ”black heads” sú upchaté póry, ktoré môžeme mať na tvári. Nazývajú sa čierne, pretože ich vrch je zanesený nečistotami a vyzerajú ako čierne. Je potrebné ich odstraňovať, nie je dobré ich ”nechať tak”. Ako? Určite nie vytláčaním! Je to nebezpečné, pretože si tieto nečistoty môžete rozniesť aj na iné miesta.

modelka

Na ich odstránenie by ste mali zvoliť čistenie pleti pomocou kozmetiky na vodovej báze, nie však na olejovej, pretože olejová zložka v kozmetike najviac spôsobuje vznikanie čiernych bodiek. Je teda potrebné zvoliť správnu kozmetiku na čistenie pleti.

Áno, čierne bodky sa objavujú aj na mužských tvárach. Možno dokonca častejšie ako u žien, pretože… Povedzme si na rovinu, ktorý chlap si čistí svoju tvár? A ktorý chlap si čistí svoju tvár pravidelne? Odpoveď dobre poznáte. Veľmi málo mužov si čistí svoju tvár, a preto ju majú zanesenú čiernymi bodkami. Muži, siahnite po čistiacej kozmetike na tvár tak ako ženy. 

Ak už komedóny na tvári máte a premýšľate, ako sa ich zbaviť, tak si jednoducho tvár naparte nad horúcou vodou alebo prejdite jemne po tvári uteráčikom namočeným v horúcej vode. Takto sa vám póry uvoľnia  a pôjdu ľahšie odstrániť. Následne použite produkty určené na čistenie tváre alebo priamo produkty na odstraňovanie čiernych bodiek ako napr. pleťová voda na čierne bodky. Nakoniec použite micelárnu vodu, ktorá naopak póry sťahuje, čo je však v tomto prípade potrebné, aby sa vám vyčistené póry znovu nezaniesli.

akné

Ak nemáte čas zbehnúť do drogérie, pomôcť si môžete aj sami doma. Na webových stránkach nájdete mnoho osvedčených receptov na masky z domácich surovín, ktoré máte  chladničke, ako napr. jogurt, tvaroh, mlieko, či sóda bikarbóna.
Tak, toto sú najzákladnejšie informácie  čiernych bodkách. Dúfam, že komedónov sa zbavíte a už sa s nimi nestretnete.