Zmenšujú sociálne siete a internet svet, alebo ho zväčšujú?

Medzi mnoho výhod internetu a moderných technológií určite patrí neprestávajúca komunikácia medzi ľudmi, nech sú na hociktorom kontinente.

facebook
 
No je to skutočne tak?
 
Je pravdou, že vďaka smartfónu sa môžeme spojiť s rodinou a priateľmi nech sme kdekoľvek. Rodičia viac nemusia mať strach pustiť svoje dieťa na tábor do zahraničia, môžu sa s nimi skontaktovať či už cez správy pomocou sociálnych sietí alebo dokonca pomocou videohovorov. Po pripojení na internet je všetko toto možné zadarmo, bez minutia akýchkoľvek peňazí. Nemusíme posielať zdĺhavé listy a platiť nemalé peniaze za poštovné medzi vzdialenými štátmi a čakať dlhú dobu na odpoveď od našich príbuzných.
Takže teoreticky áno, internet a sociálne siete spájajú svet. Nestrácame kontakt s priateľmi 1000km vzdialenými od nás.
 
Každá minca má dve strany
 
Moderné technológie, internet, smartfóny, to všetko nie len spája svet, ale aj rozdeľuje ľudí. Možno sa pytate: „Ako je to možné?”
Dnešní mladí ľudia by boli stratení. Ideme sa niekam baviť? Zavoláme si, napíšeme si. Neexistuje “vyzdvihnutie” kamoša, ako to bývalo kedysi. Nehovorím, že to cez telefón nie je pohodlnejšie, ale vytráca sa čaro.
Ďalším aspektom je napr. pohľad na skupinu mladých, alebo dnes už aj starších ľudí vonku. Sedia v reštaurácií, či už je to rodina alebo priatelia, zahľadení do svojich telefónov. Nevedú rozhovor. Medzi časom si ukážu niečo vtipné alebo zaujímavé, čo našli.
Väčšina z nás sa pozná iba cez telefón a sociálne siete.Vieme o udalostiach v životoch našich priateľov z fotiek, ktoré pridávajú, príspevkov, ktoré píšu, alebo zo zmeny stavu ich profilu. Nenavštevujeme sa, radšej pošleme priateľom fotku nášho novo-zariadeného bytu. Strácame medziľudský kontakt.

aplikace
 
Nenechajme sa oklamať jednoduchosťou. Žime, stretávajme sa, komunikujme. Nezväčšujme vzdialenosti, keď máme technológie na to ich zmenšiť. Využime z nich to najlepšie, ale nenechajme si nimi ovplyvniť celý náš život.