Zlepšite si angličtinu na internete

V snahe naučiť sa hovoriť cudzím jazykom nám dnes pomáhajú aj technické vymoženosti. Už to nie sú len klasické denné kurzy, na ktoré musíte dochádzať v danú hodinu niekoľkokrát do týždňa, výučba môže prebiehať u vás doma v ktorúkoľvek hodinu, podľa toho, ako to vyhovuje vám.

písmenka

Filmy a seriály
Zdokonaliť sa napríklad v angličtine už jednoduchšie ani byť nemôže, a to vďaka internetu. Tak napríklad v nastavení pracovnej plochy si prepnite na požadovaný jazyk. To isté urobte aj s internetovým prehliadačom a nezabudnite ani na ovládanie vo svojom smartphone, to vám výrazne pomôže s ľahším porozumením. Ďalším príjemným spôsobom je sledovanie seriálov a filmov s titulkami, najvhodnejšie sú tie, ktoré ste už videli, pretože len tak vám neujde pointa filmu práve kvôli tomu, že nerozumiete, čo hovoria. V úplných začiatkoch je najjednoduchšie sledovať prekladateľ programy so slovenskými titulkami.

Internetové programy
Chatovanie alebo videohovory sú moderným spôsobom komunikácie hlavne medzi mladými, a tak ak si nájdete zahraničného partnera na rozhovory, ktorý má podobné záujmy ako vy, budete sa mať o čom zhovárať. Na to sú určené mnohé programy, napríklad Skype, Facebook, Snapchat, Omegle, Instagram, Myspace či Whatsapp. S ich pomocou sa zdokonalíte v hovorovej reči a rozšíria sa vaše vedomosti o mnoho nových poznatkov.

vzdělání

Hudba a knihy
Istotne máte radi hudbu, aj tú zahraničnú, tak prečo sa text obľúbených piesní nenaučiť naspamäť? Pamätaním si slov a ich opakovaním si vryjete do pamäte frázy piesní, a to vám dáva šancu kedykoľvek ich potom vhodne použiť. Spievanie pesničiek nahlas má ešte väčšiu efektivitu. Naučiť sa nové slovíčka je ľahké aj vďaka aplikáciám, napríklad Duolingo, ktorú si len stiahnete do svojho smartfónu, nastavíte si level podľa pokročilosti a intenzitu učenia. Ak na to zabudnete, aplikácia vám to pripomenie. Pomáha aj čítanie správ vo svetových denníkoch, hranie hier alebo čítanie zaujímavých blogov v angličtine. Dnes sú vyhľadávané online knihy, popri tom si hneď môžete v prekladači nájsť slovíčka a frázy, s ktorými máte problém, tie si uložíte do zápisníka a priebežne si ich môžete opakovať.