Buďte jedinečná!

Od výchovy celkom malého dieťatka,či už doma, alebo v predškolských zariadeniach, vo veľkej miere závisí štýl jedinca v budúcnosti. Áno, už tam začína všestranný rozvoj dieťatka a vytváranie spôsobu myslenia.

kráska

  • Ak sa pristúpi k memorovaniu, nekonečnému opakovaniu podľa predlohy- prichádza na rad nuda a v tom horšom prípade strata kreativity.
  • Vplyv rodiny, školy, priateľov je značný. Podpisuje sa pod celkový vývoj dieťaťa. Nechajme mu teda dostatočný priestor na kreativitu a samostatnú tvorbu. Nesnažme sa dieťa ovplyvňovať vo všetkom. Príde totiž nutne bod zlomu a napríklad nevhodný priateľ bude tým, ktorý bude vášmu dieťaťu diktovať správanie. A ono naučené poslúchať ho bude nasledovať. Úplne inak a v iných smeroch, ako by ste si to želali vy.

Dieťa teda musí mať pocit istej slobody a naším vzorom vytvárame jeho hodnotový systém nenásilnou a nevnucujúcou formou.
Podporujme dieťa v kreatívnej činnosti ! Kupujme mu hračky podporujúce kreativitu. Hrajme sa s ním s dôrazom na jeho kreatívny prínos. Poskytnime mu všestranný rozvoj. Ono sa to vráti v podobe jedinca- originálu,ktorý sa nesnaží kopírovať, ale je schopný byť jedinečným.

  • Jedinečnosť sa môže prejaviť už na prvý pohľad pri zbežnom pohľade na ľudí idúcich okolo vás na ulici. Niektorých si nevšimnete- sú to šedé myšky davu. Iní sú extravagantne oblečení. Ďalší vyžarujú eleganciu.

brýle
Je to len povrchné hodnotenie, to aký človek v skutočnosti je sa často ale nedá zistiť z prvého nedbalého pohľadu. Šedá myška môže byť kreatívnou spisovateľkou. Extravagantne odetá slečna môže byť iba oblečenou slečnou bez štipky kreativity. Pozor teda pri takomto povrchnom hodnotení.
V každom prípade ale platí, že sa v človeku oplatí hľadať to jeho jedinečné- čím sa líši od okolia. Nielen vzhľadom, ale aj svojou tvorbou, rozmýšľaním, prístupom. Všetko nové obohacuje svet a teda aj nás v ňom žijúcich. Nech žije originalita!