Ako ovplyvňujeme kvalitu našej pleti?

To, čo jeme je veľmi dôležité. A to nie len pre to ako vyzeráme a koľko vážime, ale aj preto, ako sa cítime po psychickej stránke. Jedlo ovplyvňuje skutočne veľmi veľa a zdravá strava sa nám neodvďačí nie len vo forme nepeknej postavy a nadváhy, ale aj vo forme nepeknej pleti. To, čo jeme sa na nej totižto po čase značne objaví.

tvář

Čo teda jesť, ak chceme, aby bola naša pleť pekná?

  • Ryby
  • Sóju
  • Zeleninu
  • Ovocie
  • Kapustu
  • Želatínu
  • Morčacie mäso

V týchto potravinách sa nachádza veľmi veľa látok potrebných pre naše celkové zdravie, ale nie iba pre to. Obsahujú vitamíny B, C alebo kolagén, vďaka ktorému je naša pleť pevná, hladká, pružná a elastická. Pokožku tiež treba vyživovať a to zvonka, ale aj zvnútra. Krémujte sa, umývajte si tvár čistou vodou a pite veľa tekutín, voda sa vám na vašej pleti tiež veľmi pekne po istom čase odvďačí.
Dekoratívna kozmetika
Čo sa týka napríklad vonkajších vplyvov, našej pokožke nepomáha príliš nosenie kozmetiky. Preto, pokiaľ môžete jej noseniu sa úplne vyhnite. Ak však kozmetiku považujete za veľmi dôležitú a nikdy ani len nevyjdete von bez toho, aby ste sa namaľovali, aspoň jej používanie trochu obmedzte.
Ako ďalšie sa môžete skúsiť zamerať na zdravšiu kozmetiku, napríklad, vyberajte si make-up s rôznymi minerálmi, taký, ktorý vašu pleť zbytočne nezaťažuje, je ľahký a zbytočne vám nebude upchávať póry.

řasy

Každodenná starostlivosť
O pleť sa treba starať vždy a pravidelne. Starostlivosť by ste nemali nikdy vynechávať a dodržiavať ju každý deň. Síce nie je dobré to s ničím ani preháňať, ale to vám ani neodporúčame. Napríklad, ak používate pleťovú masku, používajte ju iba jeden krát do týždňa, verte, že to bohato stačí. Avšak nezabúdajte sa vždy odmaľovať, nikdy nechoďte spať nalíčená, pite veľa tekutín, tvár si každý deň aspoň tri krát umývajte čistou vodou, používajte krém ktorý vám vyhovuje, alebo pleťové oleje.