Zatočte s rozštiepenými končekmi vlasov

Každého trápi lámavosť vlasov a väčšina žien to rieši jedným spôsobom. Zájdu do kaderníctva a nechajú si ostrihať vlasy. Zväčša sa dajú podstrihnúť o päť centimetrov, ale takýmto spôsobom sa nezbavia všetkých nezdravých končekov.

dívka při žehlení vlasů
Ostrihať si ich môžete aj sama

Stačí mať po ruke nožnice a môžete začať si polámané končeky ostrihať aj sama doma. Rozdeľte si vlasy na niekoľko prameňov. Ak máte vlasy hustejšie spravte si aspoň dvanásť prameňov. Čím hustejšie vlasy, tým viac prameňov. Vezmite do ruky jeden a natočte si ho okolo prsta. Všimnite si končeky kratších vlasov, tie sú zničené aj vyššie na hlave, nielen na spodku.

Vezmite nožnice a začnite si ich odstrihávať. Takto pokračujte aj s ďalšími prameňmi. Najlepšie je to robiť na suchých vlasoch, ale je to na vás, čo si zvolíte.

zkouška účesu
Správny šampón

Vyberte si správny šampón. Naneste si ho na mokré vlasy a opláchnite. Sulfáty a parabény, ktoré sa nachádzajú v niektorých šampónoch vlasy poškodzujú, preto radšej siahnite po nejakom prírodnom alebo po takom, kde sa nachádza najmenej škodlivých látok.


Jedálniček

Výber správnych potravín pomôže vaše vlasy sceliť a spevniť. Preto si do svojho jedálnička pridajte avokádo, rôzne druhy orechov (ako napríklad mandle, kešu), olivový olej alebo siahnite po lososovi. Viac proteínov v strave vám zaručí nielen silné svaly, aj ale silné a pevné vlasy.

dívka s vlasy kolem sebe
Zábal z medu

Med je vhodný nielen do kuchyne, ale aj na vlasy. Vďaka jeho regeneračným účinkom  vlasy zregeneruje a vaše vlasy sa budú lámať oveľa menej. Naneste si med na končeky vlasov a nechajte pôsobiť. Na zvyšné vlasy si môžete naniesť zmes medu s vajíčkom. Potom to dôkladne opláchnite.


Počasie

Slnko, ale aj zima dokáže vlasom uškodiť, preto si vlasy chráňte s prikrývkami vyrobenými s prírodných materiálov a tak zabránite ich zbytočnému lámaniu a vysušovaniu.