Popraskané pery sú minulosťou

Problémom popraskaných pier je samozrejme počasie.  Kombinácie chladného a vlhkého počasia a vykúrených miestnosti perám vôbec neprospieva. Pokožka si nestíha zvykať na tieto zmeny teplôt a nedokáže sa sama regenerovať. Olupuje sa a na perách sa tvoria malé chrastičky, či šupiny.  Preto jej musíte pomôcť.
Nepomôžete si olizovaným a hryzením pier. Skôr im týmto spôsobom ešte prihoršíte. Preto siahnite po overených balzamoch na pery alebo ochranných krémoch. Uvedomte si, že pery potrebujú v tomto ročnom období zvýšenú pozornosť tak to nezanedbajte. Drobné rany čo sa vám môžu vytvoriť na perách sú nielen estetický nepekné, ale je to aj bolestivé.
růžové rty
1. nečakajte
Toto slovo si zapamätajte. Nečakajte na šupiny, ktoré sa vám vytvoria. Ak ich už máte, je jasné že ste starostlivosť o pery zanedbali a im niečo chýba. Ak by ste sa im pravidelne venovali, teraz by ste to nemuseli vôbec riešiť.

2. pite veľa vody
Dodržiavajte denne svoj limit pitia čerstvej vody. Nielen vaše pery sa vám poďakujú, ale aj celé telo. Vodou do teľa dostávate tekutiny, ktorý veľmi potrebuje. Nemáme na mysli sladké a ochutené vody, ani alkohol. Najlepšia je čistá, alebo pramenitá voda na hydratáciu celého vášho tela. Väčšinou sú suché a popraskané pery signálom pitia malého množstva vody počas dňa. Skúste vypiť aspoň dva litre denné a uvidíte čo to spraví nielen s vašimi perami.
dívka s rtěnkou
3. balzami
Druhým spôsobom ako najjednoduchšie hydratovať pery je používanie rôznych balzamov na pery. Výber máte z rôznych ovocných alebo iných príchutí. Jednoducho ak sa niekam chystáte, naneste balzam na pery a vyštartujte do sveta. V dnešnej dobe sú okrem balzamov dostupné aj rôzne lesky na pery, či rúže, ktoré dokážu vyživovať a hydratovať vaše pery aj počas niekoľkých hodín. Ak si svoj deň neviete predstaviť bez make upu a nejakého ružu na perách, určite siahnite po takom, ktorý bude vaše ústa chrániť.