Za každú cenu byť in

Aj tak by sa dalo povedať, keď sa niekedy pozrieme pozorne po ľuďoch, ktorých stretávame na ulici, v práci či na nákupoch v obchodných centrách. Môžeme tam vidieť „pestrú zmes“ módnych maniakov, alebo ľudí, ktorým je úprimne jedno, čo na sebe majú oblečené. Niekedy je ťažko povedať, čo je horšie. Obliecť sa podľa najnovšej módy aj napriek tomu, že nám tie kúsky vôbec nesedia, alebo sa tváriť, že sa nás móda netýka a obliecť sa tak, ako sa práve cítime, len nech je to hlavne pohodlne.
žena jako modelka
Módne trendy nám totiž nemajú diktovať to, aké kúsky nám nesmú chýbať v šatníku. Mali by udávať istý smer, ktorý „práve letí“ a podľa ktorého sa môžeme, ale nemusíme nasmerovať. Niekedy stačí jeden „in“ prvok na to, aby sme vyzerali dobre.  Je niekedy komické vidieť ľudí, ktorí sú oblečení ako cez kopirák, pretože keď je v sezóne moderné nosiť napríklad nohavice „spustené až po kolená“, tak ich predsa treba mať a ukázať.

Nezáleží na tom, či sa jedná o tínedžerov alebo dámy v rokoch…je to predsa trendy. Ale aj napriek tomu, že napríklad tento štýl nohavíc nepristane každému? Aj napriek tomu, že sa hodí skôr mladým? Aj napriek tomu, že našej postave lichotia iné strihy? Niekedy to bohužiaľ ľudia zaslepení módou prehliadajú a potom sa namiesto módnych trendov stávajú módne katastrofy.
 černá móda a klobouk
Každý podľa svojich možností
Úprimne povedané, niekedy je možno lepšie zostať prirodzený, nepozerať sa na to, čo sa práve nosí a obliecť si to, čo pristane tej ktorej osobe, postave či príležitosti, na ktorú sa obliekame. Možno by bolo oveľa menej „vymaľovaných“ mladých dievčat, ktoré svojím oblečením odhaľujú viac, ako by bolo potrebné, provokujú svojím vzhľadom svoje okolie a v konečnom dôsledku si ako keby uberali zo svojej prirodzenej krásy a pridávajú na veku.

Alebo by bolo menej dospelých dám, ktoré sa v snahe zakamuflovať svoj vek oblečú a „vymódia“ do outfitu, ktorý na nich vyzerá skôr komicky ako lichotivo. Netreba byť otrokom módy, aby sme vyzerali dobre. Stačí trochu prirodzenosti a triezveho úsudku.