Holíte si nohy správne?

Možno si hovoríte, čo by na holení nôh mohlo byť také komplikované, či ťažké. Ale predsa sa nájdu ženy, ktoré to robia nesprávne alebo nedostačujúco. Potom skôr svojim nohám uškodia ako pomôžu. Uistite sa, či si nohy holíte správne, aby ste predišli zbytočným nepríjemnostiam.


Zabudnite na studenú kožu

Najlepšie sa vám budú nohy holiť, keď bude vaša koža na nohách horúca. To znamená, že si nohy hoľte po osprchovaní a nie pred tým.  Mnoho žien to robí práve naopak. Vyskúšajte to pri najbližšom sprchovaní a uvidíte, že vám holenie pôjde podstatne ľahšie.

nohy v keckách
Používate jednorazové žiletky?

Na tie by ste mali zabudnúť, alebo prinajmenšom zmenšiť ich používateľnosť. Ak jednorazovú žiletku použijete viackrát je väčšia pravdepodobnosť, že si ublížite porezaním. Mali by ste ich použiť tak max. 2 krát a vyhodiť. Investujte radšej do strojčeka s viacerými čepieľkami, ktoré taktiež vymieňajte  častejšie.


Chce to penu

Áno stále existujú ženy, čo penu nepoužívajú, či si dokonca holia nohy nasucho. To je veľká chyba a naša pokožka pri tom veľmi trpí. Naneste si penu proti smeru rastu chĺpkov. Takto sa vám „postavia“ takmer všetky chĺpky a ich holenie bude jednoduchšie. Na holenie používajte penu určenú na holenie, pretože pena z mydla nestačí. Po holení s penou budú vaše nohy hebké na dotyk a vaše nohy vydržia dlhšie hladké.

nevinná dívka v lese
Ošetrujte

Po holení by sme mali nohy dôkladne ošetriť. Opláchnite si ich studenou vodou a utrite. Následne si ich natrite hydratačným krémom, dobrá je aj kalciová masť a rôzne detské maste, ktoré nedráždia pokožku ale upokojujú ju.

Dva typy na záver:
hoľte si nohy skôr večer, aby sa počas spánku stihli upokojiť a vstrebať hydratačný krém
– v zime, keď svoje nohy tak často nevystavujete verejnosti, ich hoľte menej aby si počas zimných dní pokožka oddýchla, pretože po lete je určite z holenia „unavená“