Za 10 rokov budeme platiť touto formou…

Ak vám teraz poviem, že za desať rokov budeme svedkami zániku peňazí, tak to asi vyzie šialene. No pritom je dosť reálne a už sa o tom diskutuje. Nebudeme svedkami zániku platby ako takej, ale zrejme zažijeme dobu, kedy papierová podoba peňazí, hotovosť, zanikne.
karta a peníze
Nie je to nič neuveriteľné, veď už sme toho svedkami skoro i dnes. Každý väčší obrat peňazí sa rieši pomocou účtu. Ak vravíme o vyššej sume, nenosíme ju so sebou a ani si ju nepodávame z ruky do ruky. Táto doba techniky a internetu prinesie zmenu i v tomto smere. Naše peniaze budú existovať digitálne, na našom účte a bude sa platiť prevodmi. Takto to vlastne funguje už dnes. Forma, kedy osobne dáme dotyčnému peniaze do ruky, zanikne.
Ten systém hodnoty peňazí a fakt, že kto má peniaze má aj moc, ten zostane. Aj fakt, že bez zárobku človek nebude mať ani na rožok. Toto zostane po starom, no zmení sa iba forma platenia. Bude digitálna. Nebudeme sa posudzovať podľa tučnosti peňaženky, ale podľa výšky čísla na digitálnom účte.
prasátko a peníze
Už aj dnes vidíme bežnú situáciu, kedy človek pri platbe v obchodnom dome, za obyčajný nákup, platí kartou a nie hotovosťou. Nie tak dávno boli platby kartou tolerované iba v pár podnikoch. No tejto formy platby sa dostalo uznania a popularity od nás, spoločnosti. Mnohé podniky to zbadali a v rámci prilákania zákazníkov začali túto formu platby tolerovať. Dnes je to už normálna vec i v obchodnom dome. Za pár rokov si sadnem na Colu a zaplatím kartou, alebo cez tablet. Doba k tomu speje a vôbec by ma to neprekvapilo. Navyše nie som jediný, kto takúto budúcnosť platenia predpovedá. Vraví o tom i viac ľudí, navyše technických a finančných odborníkov.
Teda stačí vám len karta a mobilné zariadenie a budete môcť ísť do sveta. Všetko vybavíte digitálnou formou presunu z vášho účtu. Nebudete si musieť prerátavať peniaze, ktoré zoberiete so sebou. Je to len otázka možno desiatich rokov, kedy takto začne fungovať 90 percent spoločnosti.