Vituálna realita čaká za dverami!

Do popredia sa tlačí ďalšia technologická novinka, na ktorej momentálne, od roku 2015, usilovne pracuje 230 spoločností. Bude sa jednať o ďalšiu prevratnú novinku, ktorú doteraz veľká väčšina z nás nemala možnosť doma využívať.
Svetovo najznámejšie spoločnosti a ich zamestnanci pracujú na projekte, ktorý sa stáva čoraz viac realitou. Realitou v pravom zmysle slova.
překvapivá VR
•        Zamestnanci Facebooku, ďalej zvučné mená ako Google, Apple, Amazon, Microsof, Sony a Samsung pracujú na prevratnej technologickej novinke s názvom Virtual Reality. Skrátene ju poznáte pod pojmom VR.

spokojený ve VR
S najfunkčnejším a zatiaľ najlepším prototypom prišla firma Sony začiatkom tohto roka/2017/. Ide o hernú konzolu najpopulárnejšej značky Playstation, tentokrát s modelom názvu Sony Playstation VR. Hlavnú výbavu ovládania však netvorí joystick, ako sme boli zvyknutí doteraz. Videohry budeme ovládať headsetom. Ako názov napovedá, tento prístroj nechytíme do rúk, ale nasadíme si ho na hlavu, konkrétnejšie na oči. Týmto spôsobom budeme hrať najnovšie videohry, ktoré nás doslova vtiahnu do deja. Budeme mať naozaj pocit, ako by sme boli hlavná postava videohry my. Hranie videohier pomocou obyčajnej TV obrazovky a joysticka je v podstate retro. Takýmto štýlom sme hrali cca 35 rokov. Dnes je grafika už oveľa, oveľa reálnejšia, no stále nemáme ten pocit naozajstnej virtuálnej reality. A práve ten posledný krôčik k dokonalosti, k dosiahnutiu tejto VR už prichádza. Lepšie povedané, už prišiel začiatkom roka 2017. Práve spomínaný headset je tým podstatným krôčikom, skôr poriadnym krokom. kedy sa spomínanej virtuálnej realite priblížime doteraz najreálnejšie.
muž ve VR
•        Ako som  však spomenul na začiatku, na projekte pracuje aj množstvo iných známych firiem, než len Sony. Preto môžeme využitie VR očakávať aj v iných smeroch, ako len vo videohrách. Opäť sa k nám dostane množstvo možností, ako si uľahčiť život a mať lepší prehľad i lepší zážitok napríklad z filmov, či spomínaných videohier.