Viete o tom, že?

•      Rýchly internet zapojený v našom PC, notebooku, tablete, smartfóne je dnes už samozrejmosťou. Dôležitý prelom však nastal v roku 1998. Vďačíme za to firme Microsoft a jej operačnému systému Windows 98 SE, čiže second edition. Táto druhá edícia nám totižto poskytla v tej dobe novinku. Každý uživateľ tohoto operačného systému sa môže pripojiť k sieti internet zo svojho počítača. Firma Microsoft zrejme už vtedy správne tušila, že táto novinka za pár rokov uľahčí a spestrí každodenný život našej spoločnosti. Významné firmy budú môcť efektívnejšie, rýchlejšie a dokonalejšie pracovať. Priemerný človek bude môcť využívať zábavu a informácie, ktoré bude mať na dosah vo svojom počítači. Na prehliadane webu nám slúžil program Internet Explorer. Dnes už nepopulárny prehliadač, no na tú dobu niečo úžasné.

dotek

•         Sociálna sieť Facebook je tu už od roku 2004. V roku 2003 sa na projekte začalo pracovať. Projekt sa mal pôvodne volať Facemash. Facesmah bol program, pomocou ktorého sa tvorci nabúrali do siete Harvardu. Získali informácie a fotky študentov. Preto ten názov face a book. Samozrejme Harvard vylepšil zabezpečenie siete a program Facemash upadol. Zuckerberg, tvorca tohoto šibalského kúsku vytváral teda nové projekty na ten štýl, že vytvoril webovú stránku a svojim spolužiakom navrhol, aby na tento web písali svoje pocity, zážitky, odkazy a týmto spôsobom sa na webe aj medzi sebou kontaktovali. Už v tomto nápade vidíme predchodcu facebooku. Od roku 2006 je projekt facebook oficiálny, ľudia sa na tejto začínajú registrovať a od roku 2007 začína chytať podobu facebooku, aký ho poznáme dnes.

myšlenka

•         Webový prehliadač Google je tu od roku 1998. Spoločnosť Google však v tejto dobe má už aj svoje populárne aplikácie, ktoré sú dostupné na operačnom systéme Android. Takisto každému z nás je známy Google Chrome. Firma od roku 2010 však začala vyrábať aj hardvér. Je očividné, že firma si rozširuje svoje pôsobisko a z vyhľadávača sa stáva firma, ktorá nám poskytuje široké možnosti z oblasti elektra a internetu.