Vaňa alebo sprchový kút?

Moderné domácnosti okrem voľby klasickej vane s obľubou preferujú aj takzvaný sprchový kút. Je to každého osobná voľba a vec vkusu i názoru, no takisto aj táto voľba určite prináša svoje pozitíva na čele s moderným prevedením kúpeľne v podobe sprchovej zásteny. Preto nie je sprcha ako sprcha! Naše ranné i večerné osvieženie tak môže mať viacero podôb a akú si zvolíme, to bude záležať iba na nás.

koupel

Ľudia radi skúšajú niečo nové, závidia a túžia byť svedkami niečoho, čo má niekto druhý.
Generácia našich rodičov nás vychovala v modeli domácnosti, kedy sme k hygiene používali vaňu. Oni zasa zažili dobu, kedy mali záhradu a na nej bola sprcha, pričom vaňa bola považovaná za komfortnejšiu cestu hygieny a to hlavne v chladnom počasí. No naša generácia zdá sa, zasa túži zažiť pocit, aký poskytovala sprcha. No pochopiteľne, dnes má aj tento zážitok inovovanejšiu a komfortnejšiu podobu, kedy si tento zážitok môžeme dopriať v interiéri, respektíve v našej kúpeľni. V takomto prípade je sprcha zaujímavou a praktickou voľbou.

sprcha

Pozitívne stránky sprchového kúta
Hlavným plusom využívania tejto staro-novej praktickejšej a rýchlejšej metódy umývania je zistenie, že touto cestou z celkového hľadiska minieme menej vody. Rozdiel a výhoda sprchového kúta má aj hygienický charakter. Pri kúpaní vo vani sme síce uložení v pomerne veľkom obsahu penovej vody, no táto voda obsahuje nečistotu, ktorá sa na rozdiel od sprchy z nášho tela neodplavuje preč, ale zotrváva na jednom mieste, v ktorom sa nachádzame. Poviem to trochu prehnane, no v podstate ležíme vo vlastnej nečistote, pričom sprchovaním sa z nás okamžitým spôsobom nečistota splavuje preč. Ďalšou podstatnou vlastnosťou je efekt osvieženia. Vo vani síce príjemne zrelaxujeme, ale nenakopne nás takým rýchlym a efektívnym spôsobom ako sprcha, v ktorej môžeme teplotu vody neustále regulovať.