Ako naučiť dieťa chodiť na nočník – rady a tipy

Žijeme vo veku počítačov, internetu, horúcej vane, horúcej vody a oveľa viac, bez ktorých sa náš život premenil na nešťastnú existenciu. Keď sa narodí dieťa, do tohto zoznamu sa pridá ďalšia dôležitá položka – plienky! Ale príde čas a rodičia začnú premýšľať o tom, či je čas začať učiť dieťa na nočník? Koniec koncov, ako ste pochopili, každé dieťa je iné, preto každé dieťa to bude zvládať svojím spôsobom a svojou rýchlosťou.

nočník

Kde začať
Sledujte svoje dieťa a pochopíte, kedy príde ten okamih. Ale chcem zdôrazniť niekoľko kľúčových bodov, ktoré vám pomôžu pochopiť, či je váš malý pripravený na to, alebo stojí za to dlhšie čakať. Po prvé, dieťa musí byť schopné dobre sedieť a mať už pevný chrbátik. Po druhé, dieťa sa musí naučiť ovládať svaly, ktoré sú zodpovedné za močový mechúr a kontrolujú jeho črevá.

Keď je dieťa pripravené
Počnúc druhým rokom života dieťa cíti plnosť konečníka a nejako môže tento proces kontrolovať. A pokiaľ ide o močenie, je to oveľa ťažšie dosiahnuť. Vo väčšine detí vo veku 1,5 až 2 rokov však močový mechúr môže držať pomerne veľké množstvo moču. Znamená to, že prišiel čas na zvyknutie si na nočník. Teraz musíte dať dieťa na nočník, na začiatok každé 2 hodiny. Je zvlášť vhodné učiť dieťa požiadať o nočník alebo toaletu v lete. Potom môžete chodiť s dieťaťom už bez plienok a náhradných nohavíc. Dieťa dajte na toaletu v pravidelných intervaloch!

Nekričať ani trestať
Dieťa odoláva a nechce používať nočník – v žiadnom prípade nepokračujte, nevyháňajte ho a ani ho netrestajte. Len na chvíľu nechajte dieťa rozptýliť, nechajte ho na pokoji, ale po krátkom čase zopakujte procedúru, je najlepšie to robiť v určitých hodinách. Zostaňte na nočníku len niekoľko minút, po chvíli si zvykne a budete môcť dlhšie sedieť.

dítě

Dieťa odmieta ísť na nočník
Toto vždy má vysvetlenie:
· dieťa jednoducho nemá rád tento nočník ako každý vie, každý má iný vkus, dokonca aj deti majú svoje vlastné priania a preferencie. Skúste niečo zmeniť. Aspoň nejaké nálepky ak si nemôžete dovoliť nový.
· nočník môže byť studený.
· Nočník je príliš veľký alebo naopak príliš malý, v jednom slove – nepríjemný.