Staviame si svoj vlastný počítač

•        Samozrejme, na začiatok musíme zohnať takzvanú základu dosku a peknú skriňku.
výpočetní technika
•        Dôležitú pozornosť musíme venovať tomu, aby sme zohnali ten správny typ procesora, ktorý bude do našej základnej dosky pasovať. Procesor môžeme síce zohnať drahý a výkonný, no ak nám nesedí do našej dosky, je to úlne zbytočné. Montáž procesorov značky Intel sa za posledné roky zmenila. Už nemajú takzvané nožičky, ktorými sa zasúvajú. Nový typ procesora Intel sa len zľahka položí na dosky. Musíme si dávať pozor, aby sme nepokrivili, alebo v horšom prípade nezlomili takzvané piny.

•        Ak sme namontovali procesor, na rad prichádza montáž RAM, čiže operačnej pamäte. Ešte si pamätám, na starom počítači som mal RAM 1GB. V základnej doske som mal namontované 2 staré RAMky s výkonom 512 MB a druhá takisto 512 MB. Lenže spomínané 512 MB RAMky boli o niečo väčšie ako RAMky, ktoré sa začali vyrábať neskôr. Teraz dostaneme kúpiť RAMky, ktoré majú minimálne 1GB a sú o niečo menšie. Ak máme novú dosku a skladáme moderný počítač, zoženieme si RAMky tohto nového typu, čiže tie, o niečo menšie. Tie staré už stratili uplatnenie. Bolo by to úplne zbytočné. Samotná montáž RAM je už jednoduchá. Odistíme sloty, nasunieme RAMky a sloty sa zacvaknú.

•        Taktiež si zoženieme pevný disk. Najlepšie, aby bol na ňom nainštalovaný operačný systém, nech máme menej práce. Samotný pevný disk drahý nie je.
elektrotechnická destička
•        Ak zoženieme procesor s integrovaným grafickým jadrom, grafickú kartu nebudeme potrebovať. Uštetríme a máme menej práce. Ak však grafickú kartu chceme, odporúčam značku nVidia GeForce. S výkonom aspoň  1GB.

•        Pokiaľ počítač zložíme, zapneme a na monitore svieti iba no signal, zrejme sme nedôsledne zasunuli grafickú kartu. Veľká chyba to nie je. Takisto skontrolujeme, či náhodu nie je povoľená niektorá z operačných pamätí RAM. To sa prvýkrát stáva, o veľkú chybu nejde. Len musíme byť dôslednejší a nenahánať sa.