Gramofóny sú späť!

V tomto článku som si pre Vás vybral pár moderných audio systémov, ktoré majú okrem iného, mechaniku na LP disky.
starý gramofon
•        STT 016 gramofón s USB/SD/FM SENCOR– jedná sa o moderný audiosystém, s USB vstupom a USB konektorom. Audiosystém prehráva CD, formát MP3, WMA a má aj kazetovú mechaniku. Tento produkt samozrejme prehráva aj FM a AM. Čiže rádio. Súčasťou gramofónu je aj diaľkový ovládač. Tento produkt nám umožňuje priame nahrávanie platní, rádia, CD, audio kaziet na naše USB. Cena je približne 150 eúr.

•        Auna MG-TT-82Bje popúlarny gramofón, ktorý naviac dostaneme kúpiť za približne menej ako 100 eúr. Stojí približne 60 eúr. Tento audiosystém má dizajn z 50tich rokov, čo niektorí z Vás isto ocenia. Gramofón prehráva všetky typy vinylu. Od 12\‘ singlov až po 7\‘ EP vinyl. Audiosystém je čienej farby, prehráva rádio, čiže FM a AM. Má vstavané reproduktory, čiže žiadne reproduktory už nemusíte pripájať.

•        Sencor STT 211U– jedná sa o šikovný audiosystém, ktorý stojí okolo 50 eúr. Má možnosť nahrávania z platne na naše USB. K tomuto gramofónu je kompatibilná aj SD pamäťová karta. Jednoducho vsunieme kartu SD do tohoto produktu a môžme počúvať našu obľúbenú hudbu cez tento retro výrobok. V skratke- šikovný produkt, ktorý milovníci hudby určite ocenia. Za cenu cca 50 eúr. Určite Vás poteší.
gramofón s deskou
•        ORAVA RR-65– tak toto je ozajstné retro. Ale iba výzorovo. Tento audiosystém má totižto USB vstup, prehráva CD a okrem a ešte aj audiokazety a rádio. Máme možnosť prehrávať externé zdroje, čiže- tablet, telefón, počítač. Ozajstné retro na tomto produkte je, že máme možnosť ladiť rádio stanice manuálne, ako za starých časov. Taktiež by som vyzdvihol krásny dizajn daného audio produktu. Cena je cca 160 eúr.
Ak nemáme platne, nevadí! Na internete ich ľahko zoženieme. Pre ozajstných retro- nadšencov odporúčam navštíviť antikvariát.