„Slnečné“ sukne na jar – leto 2017

Mini sukňa patrí medzi „elitu“. Takže sa jej nebojte ani túto sezónu a dožičte si trochu extravagancie. Neprežeňte to však! S príliš krátkou dĺžkou sa neodporúča zahrávať. Snažte sa byť stále ženská, ale nie vulgárna. Kombinujte ju s kabátikmi a blúzkami s dlhým rukávom. Vkusnou, vzdušnou minisukňou so vzormi letných plodín ako sú marhule, čerešne… na seba zaručene upútate pozornosť a navyše budete aj in.

sukně

Z trendov tohto leta srší originalita
Maxi sukne sú dnes v móde v ľahšom a farebnom prevedení.O slovo sa hlásia svetlé tóny a slnečné žiarivé aplikácie s asymetrickým lemom a vysokými rázporkami. Hoci je možné „slnečné“ sukne kombinovať s akýmkoľvek oblečením, tento odev musí byť vyrobený z ľahkej tkaniny v pastelových alebo jasných tónoch.

V strihoch sukní so zaujímavým názvom „prísna ceruzka“ na prechádzke námestím ľuďom kráčajúcim oproti vyrazíte dych. K takejto sukni si môžete obliecť dlhé svetre, objemné, veľké svetre na chladnejšie večery, ale aj voľné blúzky a košele.

Hitom tejto sezóny je aj tzv. midi sukňa. Jej dĺžka sa pohybuje v rozmedzí tesne pod kolená až  kúsok nad členkom. Môže byť vzdušná s mnohými záhybmi, priliehajúca po celej dĺžke nôh a často dokáže krásne vytvarovať boky. „Ceruzovú“ sukňu môžete bezpečne nosiť tak v práci, ako aj v každodennom živote. Návrhári sa tentoraz spoľahli na nasýtené svetlé farby, nezvyčajné materiály a siluety. Tieto sukne s asymetrickým lemom pevne prijali svoje miesto v zozname módnych trendov na sezónu jar – leto 2017.

Čo sa týka kožených sukní, návrhári začali používať ekologické kože alebo špeciálne tkaniny, ktoré vyzerajú na nerozoznanie od pravej kože a čo je potešujúce, tieto materiály nevyžadujú ani žiadnu zvláštnu starostlivosť.

Strapce a skladané sukne sú späť!

Obraz ženskosti vystihujú sukne so strapcami, ktoré sa s ľahkosťou opäť vynárajú na svetlo sveta. Strapce pôsobia ľahko a energicky. Môžu figurovať na sukni ako jej samostatný prvok, zdobiť jej lem a pod. Nosiť ich môžete s tričkami, svetríkmi v športovom štýle, so sakami a blúzkami.

Na svetových módnych mólach dnes prevládajú trapézové sukne v retro štýle. Čo sa týka „come backu“ alebo návratu skladaných sukní, vhodný je akýkoľvek materiál, ktorý je ľahký a vzdušný (napr. šifón, hodváb).

sukýnka

V móde je taktiež skladaná sukňa z tkaniny s efektom kovového povrchu. Materiály s kovovou textúrou sú na vrchole svojej popularity, a to nielen čo sa skladaných sukní týka, ale aj  mini, midy aj maxi sukňa v tomto duchu je sexy a trendy. Lesklé zlato, striebro, farebný kov, sukne s holografickým efektom, toto všetko je extra a in.
Móda minulej sezóny bola zameraná na mužnosť, sezóna jar – leto 2017 sa upriamuje práve na našu ženskosť.