Dá sa to vôbec zvládnuť?

V každej rodine je príchod bábätka spojený s radosťou a šťastím. Rodičia i blízki si opakujú, aby bolo hlavne zdravé a v živote malo len šťastie. Samozrejme, to je najdôležitejšie. Ale priviesť na svet dieťa vyžaduje aj isté finančné zázemie rodičov, ktorí sa o neho majú dokázať postarať. Hovorí sa, že peniaze nie sú všetko. Možno nie, ale ten, kto trpí núdzou vie rozprávať o tom svoje. Dnešné mladé rodiny sú totiž podľa všetkého odsúdené na život v neustále „priškrtenom“ finančnom móde, pretože to, čo dnes mamy dostávajú ako rodičovský príspevok na dieťa je suma, ktorá ich núti odložiť dieťa do jaslí a ísť pracovať.
zougalá žena u práce
Ak je manžel schopný finančne zabezpečiť svoju rodinu a nemusí mať strach z platenia hypotéky, energií, nájmu, potravín a ďalších bežných nákupov, má v dnešnej dobe veľké šťastie. Ale sú aj maminy, ktoré nechcú dať svoje malé deti od seba, chcú sa o ne starať, pokiaľ sú malé a potrebujú ich. Čo v takomto prípade? Myslí niekto aj na ne? Alebo sa podporuje teória, že mamy majú byť v práci a o ich deti sa starajú cudzí ľudia? Rodičia tak  nemajú v konečnom dôsledku čas na svoje deti, tie sa cítia odložené, opustené, deprimované a vyrastajú nám kriminálnici a násilníci, ktorí nemali čas užiť si v detstve rodičov.
 
Práca na doma
Keď mama nechce nastúpiť do práce pred dovŕšením tretieho roku svojho dieťaťa, hľadá ďalšie alternatívy. Takýmito môžu byť rôzne práce z domu, ktoré ale v sebe často ukrývajú rôzne nástrahy. Existuje totiž množstvo „špekulantov“, ktorí podvodom chcú oklamať a obrať o peniaze tých, ktorí to najmenej potrebujú.

V prvom rade treba mať na pamäti, že žiadna práca, vykonávaná z domu nemôže byť podmienená vstupnými poplatkami. Ak si od vás niekto bude pýtať peniaze za vyplnenie formulára alebo za „zaškolenie“ je to jasný podvod. Veď práve vy ste ten/tá, kto potrebuje peniaze zarobiť a nie ich posielať úplne cudziemu človeku.
 malé dítě u laptopu
Čo napríklad skúsiť?
·         ak máte zručnosti a bavia vás ručné práce, je tu možnosť výroby a predaja vlastných výrobkov
·         ak máte potrebné jazykové vzdelanie, hľadajte si ponuky práce prekladateľa
·         doučovanie v rôznych oblastiach je tiež dobrý spôsob zárobku
·         tzv. copywriting – písanie textov je ďalšou možnosťou serióznej práce, ktorú nájdete na nete
·         kto je komunikatívny a nerobí mu problém oslovovať ľudí a ponúkať svoje služby či výrobky, môže tiež skúsiť i katalógový predaj
Možností ako si vylepšiť finančnú situáciu na rodičovskej dovolenke alebo popri zamestnaní je naozaj veľa. Treba byť ale obozretný a vybrať si prácu, ktorá vás bude baviť a prinesie vám aj sľúbenú odmenu.