Oplatí sa využiť služby bazárov?

Ako prvú vec si musíme uvedomiť, že bazár obsahuje tovar, ktorý tam dobrovoľne priniesli bežní ľudia, ktorí sa už daného tovaru presýtili a tak ho aspoň trocha speňažia. Takže vždy je tu to riziko, že tovar bol už mnohokrát použitý. A z toho plynie ďalšie riziko, že tovar bude mierne poškodený.

obchod

V takom bazári však nájdeme aj kopu noviniek. Myslím, čo sa týka výberu tovaru. Napríklad dnes vám už v bazári klasický mobil s tlačidlami nezoberú. Viem, skúšal som to a bolo to ozaj márne. Totižto v ako tak dobrom bazári majú tiež svoju úroveň a berú len relatívne nový, predajný tovar, ktorý by nemal byť ani trocha poškodený.

 Avšak kto by tam dával nový a bezchybný tovar, za ktorý dostane o polovicu menej?

kola

Napríklad pri kúpe mobilného telefónu sa stane, že mobil sa v predajni zapne, vyzerá lákavo, tak ho zoberieme domov. Lenže za týždeň zistíme, že má pokazený vnútorný mikrofón, alebo reproduktor. Možnože začne strácať signál. Tieto 3 veci spôsobia, že s mobilom sa ťažko dovoláme, i keď vyzerá super. Takže následne ho dáme do opravy a zasa platíme. Zbytočne sme si narobili problémy. Podobné veci sa môžu stať aj s drahšou elektronikou. Reklamný blôčik síce máme, no vybavíme akurát opravu za ktorú aj tak budeme musieť zaplatiť a byť vďační.

Ale samozrejme, môžeme kúpiť vec za výhodnú cenu a pokazená byť nemusí, budeme s tovarom spokojní.No človek nikdy nevie. Je to buď alebo.
Avšak aj klasické obchody s čisto novým tovarom poskytujú niekedy super zľavy. Alebo počkáme, kým tovar už nebude úplne in a trocha zlacnie. Niekedy aj o polovicu.

Ak však chceme kupovať drahší tovar, cca cez 500 eúr, bazárom by som sa radšej vyhýbal. V takom prípade nám mnohé obchody poskytujú splátkový kalendár. V konečnom dôsledku síce prerobíme, no máme záručný list a istotu, že tovar nikto pred nami nevyužíval a nekazil.

benzínka

Totižto ak kúpime pokazenú vec z bazáru, prerobíme na tom viac, ako keby sme ju kúpili v zľave s klasického obchodu s novým tovarom.