4 tipy ako si zariadiť pracovňu


Kancelária je niečo, čo potrebuje každý správny workoholik. Ak máte to šťastie, že si ju môžete zariadť v byte alebo v dome, máme vám čo závidieť. No aj taká pracovňa musí byť niečím špecifická, hlavne vtedy, ak v nej plánujete tráviť väčšinu svojho pracovného času. Chcete vedieť, ako ju zariadiť, aby bola tou správnou oázou pracovného nasadenia? Čítajte ďalej.
 papír u notebooku
1. Veľký pracovný priestor
Či už vašu pracovňu budete využívať ako ateliér, alebo len priestor pre prácu s počítačom, pracovný priestor je určite to, čo nevyhnutne potrebujete. Zaobstarajte si obrovský písací stôl a čo najviac úložných priestorov, nech máte vo veciach poriadok. Založte si farebnú krabicu alebo zásuvku s vecami, ktoré potrebujete nutne urobiť, ďalšiu si nechajte na nápady a ostatné zvoľte na niečo, čo vás neustále inšpiruje.
 
2. Pracovňa nemusí byť typická
To znamená, že nemusí mať nutne charakter žiadnej emócie, ale len takzvaného chladu a sústredenia sa na prácu. Je dôležité, aby ste sa v nej cítili dobre, vtedy sa vám bude aj oveľa lepšie pracovať. Preto si ju jednoznačne nechajte zariadiť podľa seba, teda podľa toho, čo vás vystihuje. Voľte neutrálne a teplé farby, ktoré budú vyžarovať pohodu. Nemusíte sa predsa neustále stresovať dedlajnami ešte aj farbou stien.
 prázdná kancelář
3. Útulnosť je dôležitá
Či už si do nej umiestnite pohovku, regále s knihami, kávovar, alebo len jedno pohodlné kreslo, je len na vás. Dôležité ale je, aby to nebolo len miesto pre prácu. Nikdy neviete, kedy si tam zavoláte pracovnú návštevu a vtedy potrebujete, aby sa aj ona cítila dobre a akosi mala pocit domova, no nie?
 
4. Vložte do nej niečo, čo predstavuje domov
Pokojne si poukladajte na police rodinné fotografie, ktoré sa budú vo vkusných rámoch perfektne vynímať. Nezabúdajte na kvety, ktoré dodajú každej pracovni život. Môžete si kúpiť aj veľmi pekné a vhodné obrazy, ktoré vo vás budú vzbudzovať kreatívnu náladu. Urobte čokoľvek, aby bola vaša práca v tejto miestnosti stopercentná.