Máte problém so zapojením nových led svietidiel?

Elektrická energia je neodmysliteľnou súčasťou pre fungovanie elektrických spotrebičov, pričom si ju najčastejšie spájame s možnosťou osvetlenia, ktoré je jedným zo základných, prvoradých a potrebných prvkov pre každú domácnosť. Elektrina vychádza zo zabudovanej elektrickej siete, ktorou disponujú všetky byty. Napätie elektriny zo siete sa následne prenáša elektrickým prúdom, ak do tejto zásuvky zasunieme zdroje disponujúce káblom. Takýmto najčastejším príkladom je typický adaptér. Adaptér sa tak stane vhodným elektrickým zdrojom kompatibilným s elektronikou, ku ktorej ho pripojíme. V prípade nového led osvetlenia funkciu elektrických zdrojov môžu plniť ale aj iné varianty, napríklad montážne, vodeodolné, nábytkové, vhodné k DIN lište, či tie od samostatného výrobcu Mean Well.

energie

  • Každopádne v prípade led svietidiel je potrebné vlastniť aspoň 12v zdroj, ktorý sa dá dokúpiť samostatne.

žárovka

Spôsob adaptéra sme si už v učitej miere predstavili a vlastne ide o typickú metódu, akú zrejme väčšina z vás dobre pozná a využíva ju pravidelne. Týka sa aj mnoho iných elektrospotrebičov, ktoré nemusia súvisieť len s osvetlením. Montážne zdroje sú vhodné k pripojeniu led pásikov, sú chránené v kovovej krabičke a určené k priamemu napojeniu do siete, máte možnosť vybrať si viacero modelov s výkonom od cca 36 – 240 W. Vodeodolné používajú kryt IP67, rovnako vravíme o priamom napájaní. Vodeodolné zdroje sú okrem pásikov vhodné i k zapojeniu iných produktov typu led. Nábytkové majú totožné funkcie, rozdiel je len v možnosti ich umiestnenia na praktické miesto, akým je nábytok. Zdroje vhodné na DIN lištu majú tvar menšej krabičky, pôsobia skutočne šikovne a sympaticky.
Mean Well je samostatná kategória obľúbeného a odporúčaného výrobcu, ktorého uprednostňujú i skúsení elektrikári. Tieto zdroje sú vhodné na zapojenie pásikov, modulov, žiaroviek, ale aj iných produktov led.