Ktorá rasa je vhodná?

Každý rodič skôr či neskôr povolí svojmu dieťaťu mať psa. Asi každého po čase začne otravovať, ako do neho jeho dieťa neustále rýpe, prosí ho a plače, keď mu poviete, že niečo také sa nekoná. Priznajme si to, ak nebývate v malom bytíku a viete, že vaše dieťa je zodpovedné, nemáte najmenší dôvod, aby ste im toho psíka nedovolili. Určite by ste skôr či neskôr povolili, takže sa nemusíte ničoho obávať. Teraz je dôležité hlavne to, aby ste vybrali správnu rasu. Ak ste sa teda nerozhodli pre psíka z útulku, čo by bola určite oveľa lepšia voľba. Vybrať správnu rasu je však niekedy naozaj veľmi ťažké.

pes
 
V prvom rade si musíte uvedomiť základ a to teda či chcete veľkého psíka, alebo by ste chceli menšieho. To však záleží hlavne od toho či bývate v dome, alebo v byte. Tak ako sa rozhodnete?
 
Ak primárne plánujete psíka kúpiť pre vaše dieťa, asi by ste si mali niečo preštudovať aj o ich prirodzených vlastnostiach. Napríklad by ste mali myslieť na to, že čivavy sú síce maličké a rozkošné, no zároveň vedia byť aj veľmi agresívne. Podobne je to aj s yorkshírskym teriérom, no tam si ho už môžete aj dobre vychovať. Na druhej strane jack russel teriér je malý a energický psík, ktorý je určený práve pre dieťa, ktoré s ním chce behať vonku.
 
Ak bývate v byte, je pre vás najlepšie, keď budete mať malého alebo stredne veľkého psíka. Veľký pes v byte nebude príliš dobrou voľbou, hlavne preto, že sa takmer určite nebude cítiť dobre.

štěně
 
Ak však nie ste fanúšikom kabelkových psíkov, môžete zvoliť aj inú rasu. Napríklad takého bígla alebo westíka. To sú psíkovia, ktorí sú veľkí tak akurát. Okrem toho sú však aj priateľskí a veľmi dobrej povahy. Práve preto sú k deťom ako stvorení, pretože sa s nimi vedia poriadne zahrať. Môžete ich však aj vychovať a určite budú vernými spoločníkmi. Stačí len, keď necháte svojim deťom priestor.