Keď vianočná ozdoba, tak z fúkaného skla!

Nádherné sklenené gule a iné ozdoby môžu okrášliť aj ten Váš vianočný stromček. Pamätáte sa na prekrásny čas vášho detstva, kedy po dome rozvoniavala pečená hus a škorica? Vy ste akurát vešali na vetvičky stromčeka salonkya tešili ste sa z nádhery, ktorú vytvárate. A spomínate si aj na tie ozdôbky, ktorými ste vdýchli tohoročným Vianociam dušu. Boli to vianočné gule značky Okrasa.

vánoční ozdoby

Slovenská tradícia z Čadce

Precízna ručná práca nikam nezmizla, akurát sa zdalo akoby sa od roku 2000, kedy zaznamenala svoj veľký „boom“ v podobe nečakaného „come backu“ na trh niekam stratila. Naši starý rodičia a rodičia poznali tú pravú kvalitu a kupovali okrasné sklenené gule, špice a šišky. Kdežto, dnes je najpredávanejším vianočným výrobkom vždy ten, ktorý najmenej stojí a nerozbije sa. No pre tých, ktorí neváhajú do Vianoc investovať je tu už 63 rokov naša slovenská tradícia – výrobné družstvo OKRASA! Objednať si môžete priamo on-line. Navštívte vebovú stránku a inšpirujte sa! V prípade, že nedôverujete slovenskej pošte/kuriérskej službe a obávate sa poškodenia ozdôb, vyhľadajte rôzne ozdôbky priamo vo Vašich supermarketoch (stáva sa, a to často, že zopár značkových kúskov zablúdi aj tam) alebo si zvoľte osobný odber v meste Čadca kde má toto majstrovstvo svoje sídlo.

Každá jedna linka je robená ručne. Za dobu svojej existencie vyrobili viac ako 10 00 druhov sklenených ozdôb. Nie kusov, druhov!! Od komplikovaných a prezdobených až po jednoduchý minimál. Na kusy toho spravia ročne 3 – 4 milióny. Tieto žiadané sklenené ozdoby sa vyvážajú do celej Európy, ale aj do USA.

vánoční koule

Výrobné družstvo Okrasa ručne vyrába a predáva: dekorované, ale aj nedekorované vianočné gule, rakety, šišky, postavičky Mikulášov a pod., vianočné rakety, srdiečka, zvončeky a špice… Všetky tieto rozkošné výrobky zodpovedajú aktuálnym módnym trendom. Dizajnérky z Čadce si každý rok dávajú obzvlášť záležať na tom, aby každá jedna vianočná guľa či forma mala tradičný a zároveň moderný vzor.