Homemade výtvory = originálny domov

Kúpa vlastného domu alebo bytu býva vcelku dosť náročným procesom. Všetky tie vybavovačky, papierovanie, obhliadky vyčerpávajú či už psychicky alebo aj fyzicky. A potom odrazu stojíte v prázdnej miestnosti s kľúčmi v ruke a rozhliadate sa okolo seba a nemôžete tomu uveriť: je to skutočne vaše!

rustikál

Starosti tým však ani zďaleka nekončia. Vaša fantázia sa znovu rozbehne a predstavivosť naberie na obrátkach: dvere vám nepasujú tam kde sú, rozmiestnenie izieb je iné než potrebujete, okná sú staré a nevyhovujúce.

Možností ako sa s prerábkou vysporiadať je viacero:ak nemáte problém s peniazmi dáte vypracovať plán architektovi a najmete firmu, ktorá vám priestory prerobí podľa vašich predstáv. Alebo skúsite druhú možnosť: pustíte sa do toho svojpomocne. V oboch prípadoch nie je problém „zapnúť“ vašu kreativitu, ktorá vždy dodá vášmu domovu originalitu a punc jedinečnosti.
Preto hor sa do tvorenia a vylepšovania!
Tu sú 3 nápady pre inšpiráciu:

„Školská“ tabuľka na stene
V dnešnej hektickej dobe nie je ničím výnimočným, že občas (alebo aj často) niečo zabudnete. Aby ste podobnej katastrofe predišli zaveste na stenu prípadne na chladničku malú školskú tabuľku s kriedami. Každú myšlienku a nápad zapíšte hneď v tom momente ako vás napadne. Ako prvé si poznačte: „kúpiť kapsule alebo čaj s ginkgom!“

Originálna tapeta
Neviete sa rozhodnúť akú maľovku na stenu a tapety v obchode sú príliš výrazné, fádne alebo neoriginálne? Vyriešte problém úplne jednoducho. Vystrihnite si z lepenky tvar aký sa vám páči (miesto lepenky môžete použiť kus tenkého plastového hárku) a staňte sa na chvíľu „maliarmi“.

tabule

Ručne popísaný obraz (plátno)
Veľmi originálnym spôsobom oživíte nudné steny ak na ne zavesíte obraz, ktorý vytvoríte z plátna a štvorcového dreveného rámiku. Plátno vystrihnite, natiahnite na rámik a zo spodnej strany ho pripevnite klinčekmi alebo pripináčikmi. Potom už len na obraz namaľujte čiernymi olejovými farbami a štetcom obľúbené citáty, výrazy alebo texty piesní. Veľmi efektné sú tiež čínske znaky, gotický štýl písma alebo kaligrafia.