GPS bez internetu

Tento návod je vhodný pre všetky tipy smartphonou aké poznáme. Budeme potrebovať Google mapy ktoré si stiahnete vo verzii beta . Po nainštalovaní, aplikáciu spustíte a zvoľte off-line oblosti , potom kliknete na nastavenie a tu doporučuje vypnúť automatické off-line oblasti pretože to je pre ľudí ktorí cestujú  po hoteloch alebo iných krajinách a tá off-line oblasť sa stiahne priamo do telefónu. Pre Vs to nie je vhodné a nechajte si to vypnuté. Skontrolujte si či sa Vám mapy sťahujú len cez WI.-fi. Potom sa preklikáme späť a dáme vlastnú oblasť a zvoľte si ktorú oblasť si chcete stiahnuť. Pokiaľ chcete celú Slovenskú republiku zvoľte si celú oblasť a pokiaľ nie vyberte si len mapu po ktorej chcete ísť. Budeme sťahovať  mapu na tri  krát pokiaľ chcete celu mapu Slovenska.
GPS v autě
Teraz sa Vám stiahla západná časť slovenská a doporučujem  si ju premenovať. Zvoľte si ďalšiu oblasť a je dobré aby sa obi dve oblasti prekrývali a aby sme o žiadna časť mapy neprišli. A dáte stiahnuť. Znova si mapu uložíme a tento krát si ju uložte ako stredné Slovensko. A zopakujete to istý aj pri poslednej časti Východ a stiahnete. To isté platí ak by ste chceli ísť niekam na dovolenku napríklad do Chorvátska tak si tú mapu stiahnete podobne pri Slovenskej mape. Ak chcete mapy vyskúša=t vypnite si internet – Wifi alebo dátové pripojenie , spuste mapy  zadajte ciel a hotovo. Kliknutím na spodnú lišty si zobrazíte odbočky ktoré máte pred sebou a samozrejme funguje aj režim na výšku.
chytrý telefon a GPS
Pokiaľ sa Vám zdá tento návod zložitý prípadne si neviete poradiť choďte na Google Play a zadajte off-line mapy a zobrazí sa Vám niekoľko výsledkov. Avšak pozor niektoré aplikácie nemusia byť v off-line verzii preto doporučujem aby ste si prečítali popis prípadne recenzie od užívateľov.
Nie vždy každá aplikácia funguje podlá vašich predstáv preto ich vyskúšajte viac a aplikácia ktorá sa Vám zapáči a bude fumigovať vo vašom zariadení používajte.