Feng šuej a pokoj v domove


Každý chce, aby mal doma pokoj a pohodu. Princípy učenia feng šuej sa dajú uplatniť úplne v každom priestore. Či už si predstavíte byt, dom, alebo kanceláriu. Taktiež vôbec nezáleží na veľkosti priestoru alebo tom, aký je starý. Dôležitý je váš prístup. A samozrejme, sú rozdiely aj v uplatňovaní princípu. Možno sa to niektorým ľuďom nebude zdať jednoduché, no verte nám, ak chcete, dosiahnete všetko.
 srdíčková výzdoba
Čo je energia chi?
Celé feng šuej je založené práve na vnímaní energie chi, ktorá je prítomná úplne všade. Vníma sa ako vzduch. Dokonca ju všetko živé, ale aj neživé vyžaruje a vie ju transformovať. Rozdiel je len v tom, že niektoré predmety túto energiu vyžarujú a druhé ju, naopak, pohlcujú.
 
Harmónia vo vašom interiéri
Aby ste dosiahli harmóniu, musíte dosiahnuť rovnováhu všetkých piatich prvkov, ktoré sa nachádzajú v priestore. Každý z týchto prvkov je spojený s farbami, tvarmi, svetovými stranami, ale aj s číslami.
 
Základné prvky
 
Oheň, zem, kov, voda a drevo sú práve tými spomínanými prvkami a elementami, ktoré potrebujú byť v harmónii. Dôležitá je ale nielen ich harmónia, ale aj podpora ich tvorivého cyklu.
 
OHEŇ- ostré tvary, červená farba, juh
ZEM- ploché a pravouhlé tvary, hnedá farba, juhozápad, severovýchod
KOV- okrúhle tvary, biela farba, severozápad, západ
VODA- nepravidelné oblé tvary, modrá farba, sever
DREVO- hranoly, zelená farba, východ, juhovýchod
 večerní obloha
Aby fungovali jednotlivé princípy, je potrebné, aby boli všetky elementy v úplnej rovnováhe. Existuje množstvo návodov, ako by mala byť zariadená kuchyňa, spálňa, pracovňa a celkovo všetky miestnosti vo vašom interiéri, no základom je, aby tvorili celkévú jednotu. Veríme, že vás náš krátky článok zaujal natoľko, že si budete chcieť o feng šuej prečítať aj niečo viac. Už z nášho stručného popisu elementov môžete vidieť a domyslieť si, kde ktorý tvar a farba patrí. Veríme, že vám to aspoň z časti pomohlo.