Erotická masáž

Erotická masáž je aplikácia masážnych metód na erotogénne zóny inej osoby za účelom sexuálneho vyžitia. Proces môže spôsobiť alebo zvýšiť sexuálnu stimuláciu alebo vzrušenie príjemcu, ako aj orgazmus. Masér (muž) alebo masérka (žena) je osoba, ktorá robí masáž (žena). Masáže sa odpradávna využívajú na lekárske účely a ich využitie na zmyslové účely má tiež dlhú históriu. Prsia a pubis sú dve hlavné oblasti pre ženy, zatiaľ čo mužské pohlavné orgány sú ústrednou oblasťou pre mužov.

masaz2

Keď sa partnerkine pohlavné orgány masírujú, tento akt sa v mužských prípadoch bežne označuje ako hádzanie a u žien osočovanie. Niektorí ľudia dnes využívajú erotické masáže ako súčasť sexu, či už ako predohru alebo ako vrcholný sexuálny akt, alebo ako formu sexuálnej terapie. V niektorých krajinách a oblastiach existuje aj veľký komerčný sektor erotických masáží, ktorý možno označiť ako masážne salóny, kúpele alebo sauny. Nezávislí poskytovatelia, poskytovatelia širších sexuálnych služieb, agentúry erotických masáží, organizované masážne salóny a verejné domy môžu ponúkať erotické a sexuálne masáže. Príkladmi sú masážne techniky, ktoré sa pokúšajú zlúčiť sexuálny, duchovný a fyzický stav, ako aj masáž, ktorej cieľom je vytvoriť orgazmus orálnym sexom alebo pohlavným stykom. „Výkon“ maséra alebo masérky poskytujúceho sexuálne uvoľnenie klientovi sa označuje ako „šťastný koniec“.

masaz

Toto sa niekedy ponúka ako doplnok k akémukoľvek inému štýlu masáže. Erotická masáž môže byť použitá v sexuálnej terapii na zvýšenie schopnosti človeka priaznivo reagovať na zmyslové podnety alebo na stimuláciu libida. Erotická masáž môže byť v niektorých situáciách akousi predohrou bez sexuálneho pôžitku, ktorej cieľom je zvýšiť citlivosť jednotlivca pred inou aktivitou vrátane sexuálneho vzrušenia a naplnenia. Erotická masáž môže byť tiež použitá profesionálne, aby pomohla mužom vyrovnať sa s problémami, ako je predčasná ejakulácia.