Doprajte si čas pre seba

Každá z nás už zažila ten stav, keď príde v piatok z práce unavená po celom týždni a zistí, že jej práca sa vôbec nekončí. Tu treba variť, toto treba vyžehliť, tamto treba popratať. My sa snažíme všetko za ten víkend stihnúť, čo sa nám počas týždňa nepodarilo a ani sa nenazdáme a je pondelok ráno. Zistíme, že sme si vôbec neoddýchli a takto fungujeme ďalej. Je čas načerpať nové sily a dopriať si čas pre seba.

kadeřnictví

1. Spánok

Koľko hodín ste spali posledné dni?  4-5? To je príšerne málo. Teraz vás to dobehlo a vy sa cítite unavená a neschopná čokoľvek urobiť. Hneď prvý bod, ktorý musíte vo svojom živote zmeniť. Snažte sa chodiť spať skôr. Nič nie je také dôležité, aby to nepočkalo na druhý deň. Zbytočne sa vám práca natiahne na niekoľko hodín a vy už pomaly ani nevidíte na to, čo ste chceli urobiť. Radšej si privstaňte a dokončite to ráno.

fitnes

2. Menej kávy

Kofeín skúste vymeniť za pár jednoduchých cvikov na ráno, ktoré vás prebudia oveľa efektívnejšie. Ak ste už na kávu zvyknutý a ráno bez nej si neviete ani predstaviť skúste si ju vychutnať, nie len narýchlo do seba naliať. Taktiež jednou z možností je vymeniť ju za zelený čaj.

3. Strava

Zamyslite sa nad tým čo jete počas dňa. Vychutnávate si jedlo alebo ho len rýchlo nahádžete do žalúdka a ponáhľate sa preč? Skúste si vyhradiť čas aj na vyváženú stravu. Určite tým prispejete k dobrej nálade, znížite tým stres a možno tým znížite aj telesnú hmotnosť, ktorá vás tak dlho trápi.

4. Aktívne dni

Určte si aspoň 3 dni v týždni, kedy sa budete venovať určitej fyzickej aktivite. Skúste beh alebo len obyčajné cviky doma. Nikto netvrdí, že musíte vyhadzovať peniaze na trénerov alebo posilňovňu. Niekedy aj prechádzka v prírode dokáže urobiť veľa.

5. Masáž

Trápi vás už dlhodobo ubolená chrbtica alebo stuhnutý krk? Je na čase, aby ste tento problém odstránili. Nepríjemná bolesť vám určite k zmene nepomôže, práve naopak. Dnes už nájdete množstvo dobrých masérov, ktorí vám s týmto problémom vedia pomôcť a vy sa konečne budete cítiť ako znovuzrodená.

masáž

6. Zmena účesu

Nebojte sa zmeniť svoj vzhľad. Stále to ostanete vy, ale váš nový účes dokonale odštartuje zmenu vášho života. Poraďte sa so známymi a vyberte si toho správneho kaderníka, ktorý vám pomôže vybrať účes, ktorý je ako stvorený pre vás.
 
Dúfam, že vás tento článok povzbudil a vy sa už neviete dočkať, kedy si doprajete čas pre seba. Neodkladajte to a pustite sa do toho čo najskôr. Veď predsa zmena je život.