Zvieratko a dieťa?

To, že každé dieťa túži po zvieratku, je skutočne všetkým jasné. Už odmalička predsa máme zakorenenú lásku k zvieratám. A z toho dôvodu každé jedno dieťa túži po tom, aby malo domáceho miláčika. A priznajme si to, neboli sme my ako deti presne takí istí? Aj my sme chceli mať domáce zvieratko, o ktoré sa budeme môcť starať a s ktorým sa budeme môcť hrať. Pozrime sa teda spoločne na to, ktoré zvieratko by bolo ku nášmu dieťaťu to najvhodnejšie.
 zrzavá kočka
Čo tak psík?
Psík je asi to najčastejšie prianie, ktoré od svojho dieťaťa môžete počuť. Túži po vernom priateľovi, ktorý ho bude bezhranične milovať a ktorého bude bezhranične milovať on. Mať psíka je ale naozaj veľmi veľká zodpovednosť. Záleží od toho, koľko rokov vaše dieťa má, no ak viete, že naň nebudete mať čas, určite si psíka neobstarávajte. Budete sa trápiť vy, pretože naň nebudete mať čas a on tiež, pretože jednoducho potrebuje spoločnosť.
 
Mačka len ku väčším deťom
Aj keď poznáme veľmi veľa druhov mačiek, ktoré sa dobre znášajú aj s malými deťmi, vo všeobecnosti platí fakt, že mačka je osobnosť, ktorú nie je schopný zvládnuť úplne každý. Keď je mačka bez nálady, určite vám to dá pocítiť a posledné, po čom túži je, aby ju nejaké dieťa ťahalo za chvost. Mačka sa teda určite hodí k veľkým deťom, ktoré už veľmi dobre vedia, ako sa k mačke správať môžu a ako naopak určite nie.
 malé morče
Škrečok či morské prasiatko?
Mnoho detí túži práve po hlodavcovi. Faktom však je, že nie každý hlodavec je vhodný na hru, ktorú si deti predstavujú. V prvom rade je však škrečok a aj väčšina iných hlodavcov typické nočné živočíchy. Čiže práve vtedy, keď sa vaše dieťa vráti zo školy, bude intenzívne spať. A keď pôjde spať vaše dieťa, škrečok sa preberie k životu a bude buchotať tak veľmi, že by ste ho určite nemali dať dieťaťu do detskej izby. V každom prípade je to celkom nenáročné a milé zvieratko.