Zlodeji a bankomaty

·         Veľa ľudí doplatí na zlodejov pri výbere z bankomatu. Existujú 2 typy pri ktorých sa môžu zlodeji okradnúť Poďme sa na tieto typy pozrieť a zároveň vám poradíme Ako sa brániť proti zlodejom a okradnutiu.
 výběr z bankomatu
Tento prvý typ už veľmi dobre poznáte pri zadávaní PIN kódu si ju Niektorí ľudia si zakrývajú číslice a môže sa veľmi rýchlo stať že kamera ktorú nezbadáte môže váš pin kód. nasnímať. Potom vás zlodej môže prenasledovať ukradnúť vám vašu bankomat na kartu a vybrať peniaze z vášho účtu. No aby ste predišli tejto chybe a hlavne ukradnutiu odporúča sa aby ste si zakrývali číslice rukou. Týmto spôsobom zabránite aby váš PIN kód nebol nasnímaný zlodej vás nemôže okradnúť.
 
·         Hovorí sa že vynaliezavosť nepozná hranice. Tento spôsob je ale iný ako ten predchádzajúci. Vy si vyberáte svoje peniaze z bankového účtu a transakcie vám síce prejde ale peniaze nevie dovolať mám bankomatu . Neviete čo sa stalo a preto sa snažíte tento problém vyriešiť. Problém je však s lištou Odkiaľ si vybrať tie peniaze. Zlodej to ti vymysleli lištu ktorá zabráni vypadnutiu peňazí z bankomatu. V tomto prípade je dobré ak ihneď kontaktujete svoju banku a následne políciu. Samozrejme že od bankomatu neodchádzajte Pretože ak odíde ten zlodej si túto lištu vytiahne a vyberie vaše peniaze.
 klávesnice bankomatu
Hovoril som si to na dvoch spôsobov ale tento je veľmi špeciálny. Veľmi veľa ľudí má svoj PIN kód na písaní alebo prilepený na svoje bankomatové karty. Prípadne ho v nosia v peňaženke. Avšak dôjde k odcudzeniu vašej peňaženky môžete takto prísť Nie len o svoju kartu ale aj o všetky peniaze ktoré máte na bankomatovom účte. V tomto prípade sa ale odporúča aby ste si svoj PIN kód veľmi dobre zapamätali a nenosili ho vôbec pri sebe.
 
·         Dúfam že vám tieto typy pomohli a budete veľmi opatrní pri výbere peňazí z bankomatu. Nezabúdajte však že ak vás okradnú ihneď kontaktujte svoju banku aby vám zablokovala vašu kartu a môžete sa prípadne obrátiť na políciu.