XiaoMi a umelá inteligencia

o   Nebude to len ako taká umelé inteligencia . Bude sa jednať o robota s názvom XiaoMi Mitu – Prvého inteligentného robota od XiaoMi. Bude sa teda jednať o súčiastky ktoré si samí poskladáte ako z Lega. Tento robot má necelých tisíc súčiastok , čiže jeho postavenie Vám môže zabrať aj niekoľko hodín či dní.  Potom ho pripojíte pomocou apky do svojho smartphonu a ovládate ho.

star wars
 
Ø  Jeho základné špecifikácie sú jadrá ktoré majú 32 bitoví procesor  a 18,32 Wh batériu a bude poháňaní motorom a na udržanie jeho rovnováhy má gyroskop. Vďaka tomu ho môžete ovládať , učiť ho trasy a podobne.
Či ale táto umelá inteligencia bude fungovať sto percentné zatiaľ nie je známe.
No technika a vývoj sa hýbe stále do predu a značky sa snažia ohúriť  niečím novým čo ešte na trhu nie je. XiaoMi sa teda môže pýšiť výtvorom umelej  inteligencie ktorá dostáva nové rozmery novodobej technológie.
 
o   Určite bude model stáť aj za pozriete aj drahší model ktorý má viac vlastnosti ako Mitu. Novší tiež od XiaoMi  teda obsahuje viac dielov , teda je náročnejší na poskladané , môžete ho ovládať pomocou troch funkcií a to buď ovládanie pomocou hlasu, či pomocou aplikácií cez Android zriadenia alebo ho môžete ovládať pomocou programu v počítači….

roboti
 
Ø  …..Ďalej má dva motory , modulárne grafické programovanie , Usb C , na pripojenie iných zariadení . Určite nebude chýbať ani batéria ktorá bude mať 11.1V 18.3Wh a celková doba nabíjania je 120 minút teda dve hodiny a rozmery robota sú 234.5 * 229 * 198mm.
Robot Mitu bude stáť okolo 69 eur. A novší výkonnejší model zakúpite za 128 eur. Ešte upozornenie , ak zakúpite tieto roboty svojim deťom  , dbajte na zvýšenú opatrnosť , keďže tento výrobok nie je vhodný pre deti do 10 tých rokov. Tieto roboty slúžia na pobavenie , a nemali by ohrozovať zdravie ľudí.