Internetové obchody s oblečením

Milovníkom internetového nakupovania nie je nutné vysvetľovať výhody a nevýhody tohto rýchlo sa rozvíjajúceho spôsobu nakupovania. Pre ostatných, ktorí donedávna hľadali svoje obľúbené kúsky v klasických kamenných obchodov, môže byť internetový obchod osviežujúcou alternatívou a občas dokáže i prekvapiť. Pozrime sa preto spolu na niekoľko výhod a nevýhod, s ktorými sú už vyššie spomínaní fajnšmekri istotne oboznámení.

žena

Výhody internetových obchodov (nielen s oblečením):

1.      Možnosť vybrať si z veľkého množstva produktov v pohodlí domova
2.      Možnosť vybrať si spôsob doručenia, ktorý Vám najviac vyhovuje
3.      Možnosť vrátiť tovar v prípade nesprávnej veľkosti
4.      Možnosť pochváliť sa kúskom, ktorý v kamennom obchode nie je možné zohnať
5.      Možnosť dávať šancu mladým talentom zakúpením niektorého špecifického ručne vyrobeného šperku alebo kúsku oblečenia.
6.      Možnosť podporiť domáci trh

kopačky
 
Nakupovanie cez internet má tiež nevýhody a medzi najdôležitejšie patria tieto:

1.      Nie je možné overiť si, či produkt, ktorý je uverejnený na stránke je ten, ktorý k nám dôjde. Je to najmä prípad stránok, ktoré nie sú nikde zaregistrované a nemajú štatút poskytovateľa internetových služieb.

2.      Pri niektorých stránkach sa nenachádzajú tabuľky veľkostí a nie je ani možnosť vrátenia peňazí v prípade, že nie je vhodná veľkosť.

3.      Reklamácia môže byť problém v prípade, ak ide o zahraničný obchod, tiež si treba dávať pozor na internetové obchody bez pravidiel reklamácie. Môže ísť o podvodníka, ktorý chce zarobiť na Vašej neopatrnosti.

4.      Doručovanie môže trvať dlhšie, a ak napríklad potrebujete šaty na sobotnajšiu svadbu, je samozrejmé, že ak si ich cez internet objednáte v piatok, v sobotu tancujete vo vreci.

5.      Pri platbe kartou je tu nebezpečenstvo zverejnenia citlivých informácií o majiteľovi účtu, pre prípadnú krádež peňazí je nutné nastaviť si limit karty na internetové nákupy a informovať banku o väčšej transakcii mimo územia republiky.
 
eshop

Nech už prevyšujú výhody alebo nevýhody internetového nakupovania, je podstatné vedieť, že konečné rozhodnutie závisí hlavne od Vás samých.