Suché vlasy v zime? Typy ako si s nimi poradiť

Ak chcete mať vlasy po celý čas krásne a zdravé, je nutné dopriať im zvýšenú starostlivosť a správať sa k nim šetrne. Sú predsa korunou krásy a preto je potrebné dopriať im správnu výživu počas celého roka.
zasněžená žena
Fénovanie vlasov studeným vzduchom
Vlasy by ste si mali fénovať výlučne studeným vzduchom a to nie len v zime, ale počas celého roka. Horúci vzduch z fénov vlasy vysušuje a tým oslabuje, preto je potrebné vyhýbať sa mu. Rovnako ako fénovanie im škodí aj používanie žehličky či kulmy. Ak sa predsa rozhodnete upraviť si vlasy žehličkou alebo kulmou, mali by ste používať prípravky, ktoré ich ochraňujú pred zničením pri ich tepelnej úprave.
 
Nosenie čiapky
Rovnako, ako ochráni vás pred zimou, chráni aj vaše vlasy, ktoré sú vystavované chladu a mrazom. Pri výbere vhodnej čiapky je nutné zamerať sa na tie, ktorých vnútorná podšívka je z materiálu ako hodváb alebo satén, ktoré sú k vlasom šetrnejšie, nerozštiepia ich.
 
Vonkajšia výživa
Používanie rôznych zábalov a masiek na vlasy je dôležité pre ich zdravie. Existujú masky pre rôzne typy vlasov, na riešenie problémov ako je suchosť, lámavosť či ich štiepenie. V širokej ponuke si každá nájde tú svoju.
Na internete taktiež existujú tisícky „babských“ receptov na rôzne masky, ktoré si môžete namiešať z domácich potravín, nechať pôsobiť niekoľko minút a zmyť.
Na prípravu masky na suché vlasy potrebujeme:
·         2 vaječné žĺtky (podľa dĺžky vlasov)
·         med
·         panenský olivový olej
Žĺtky zmiešame s 2 lyžicami olivového oleja a pridáme čajovú lyžičku medu. Nanesieme na mokré vlasy a necháme pôsobiť približne 30 minúť. Následne vlasy umyjeme so šampónom.
 černoška ve sněhu
Vnútorná výživa
Rovnako, ako dôležitá je „vonkajšia“ starostlivosť o vlasy, podstatné je myslieť aj na zdravú vnútornú výživu. Správny životný štýl a vhodný výber potravín spraví s vašimi vlasmi hotový zázrak. Dôležitá je pravidelná konzumácia zeleniny a ovocia a netreba zabúdať taktiež na konzumáciu strukovín a rýb. Stravovať sa zdravo je dôležité nie len v zime, ale počas celého roka.