Povedzte zbohom kŕčovým žilám.

Máte nohy ťažké ako z kameňa, opuchnuté a bolestivé? Možnože je najvyšší čas navštíviť angiologickú – cievnu ambulanciu. Kŕčové žily sú veľmi častý žilový problém, ktorý postihuje ako ženy, tak aj mužov. Žily, najmä na nohách bývajú pod veľkým tlakom. Krv musí prekonať gravitáciu, aby mohla byť vypumpovaná naspäť z nôh do srdca. Ak žily nefungujú správne, krv sa v nich hromadí. Stáva sa to často v prípade, ak znemožňujeme správnemu prúdeniu krvi sami tým, že príliš dlho sedíme, stojíme, nosíme tesné oblečenie, či podpätky. Kŕčové žily sú teda zdeformované, voľným okom viditeľné žily poškodené príliš veľkým tlakom v ich vnútri.

Zdrava_strava

Sprievodným javom kŕčových žíl je bolesť, svrbenie, nočné kŕče, opuchy, zvýšené potenie a podobne. Kŕčové žily môžu prerásť aj do vážnejšieho štádia, kedy kŕčové žily začnú krvácať, zapália sa alebo vytvárajú na koži ekzémy, vredy, zápaly kože. V tých najhorších prípadoch, pri vznikoch krvných zrazenín, vzniká tiež riziko životu ohrozujúcich komplikácií. Kŕčové žily na nohách sú preto pre vás varovným signálom, ktorý by ste nemali ignorovať. Vzdajte sa nezdravých jedál, cukru, tukov, posilňujte si žily a cievy pravidelným cvičením a správnou stravou.

Nohy5

Topánky na vysokom podpätku vytiahnite zo skrine len na výnimočné príležitosti a úzke rifle vymeňte za niečo pohodlnejšie. Veľmi dobrým pomocníkom sú aj kompresné podkolienky alebo pančušky. Tie dokážu zabrániť krvi v jej hromadení. Otužujte sa striedaním teplej a studenej vody. A po práci alebo dlhej chôdzi si doma nohy pohodlne vyložte. Ak sa chcete už vzniknutých kŕčových žíl permanentne zbaviť, aj na to poznáme riešenie. Je to moderné centrum liečby a odstraňovania problémov so žilami vrátane kŕčových žíl Venasum.com. Inovatívne techniky vykonávané bez bolesti, ambulantne a bez nutnosti rekonvalescencie.