Nepodceňujte výber topánok


U niektorých ľudí sa okolo nich točí všetko! Topánky sú skutočne dôležité a všetci to vieme a preto ich výber musíme poriadne zvážiť. Niektoré ženy (dokonca aj niektorí muži) sú nimi posadnutí. Kupujeme stále nové aj keď ich už máme toľko, že ich nemáme kedy nosiť.

lodičky

  • Hlavne nech sú pohodlné!
    Určite ste sa už stretli so situáciou, kedy ste sa doslova zamilovali do krásnych lodičiek. Vyzerali dokonale a už ste sa v nich videli ako si ich obúvate k tým novým šatom, čo ste si pred týždňom objednali. Po ich vyskúšaní prišlo však nepríjemné sklamanie – každý krok v týchto skvostných topánkach je ako stúpať na ostrie nožov. Ak aj tak uvažujete, pretože si nedokážete pomôcť a odolať ich kráse, rýchlo si to rozmyslite! Nemôžete predsa pár krásnych topánok povyšovať nad zdravie vašich nôh. Nech sú teda topánky akokoľvek krásne, nikdy nezabúdajte na to, že prvoradé je aby sa vám v nich dobre chodilo!
  • Čisté za každých podmienok
    Keďže naše topánky o nás vedia toho tak veľmi veľa povedať, bolo by dobré aj ich takým spôsobom udržovať, no nie? Väčšinou na túto vec zabúdame a to najmä vtedy, ak sa veľmi ponáhľame a vyčistiť si ich nestihneme. Tiež sa môže stať, že si povieme „veď načo, aj tak prší“. Ak však prídete niekam dnu a ľudia uvidia vaše špinavé a blatové topánky, môžete sa pripraviť na pekný trapas! Pre takýto prípad noste vždy pri sebe v kabelke prvú pomoc vo forme vlhčených obrúskov.
  • Materiál vhodný do aktuálneho počasia
    Kúpili ste si nádherné semišové topánky, no od kedy ste si ich kúpili tak nie a nie prestať pršať! Prší už druhý týždeň a vy sa neviete, dočkať, kedy sa vo vašich nových kráskach predvediete svetu, tak to risknete a obujete si ich aj napriek katastrofálnemu počasiu. Dbajte na to, aby ste volili materiál vhodný do aktuálneho počasia, inak sa vám môže ľahko stať, že si z nových topánok urobíte staré a navyše si privodíte nepríjemné nachladnutie. Od nôh môžete totiž najľahšie ochorieť.

nohy
Topánky teda nie sú také dôležité, len kvôli tomu, ako vyzerajú (aj keď ani tento bod nie je na zahodenie), ale najmä kvôli tomu, že naše nohy nás nosia celý život a práve preto by mala byť naša obuv vždy čo najkvalitnejšia.