Ako si vybrať tie správne farby oblečenia?

Určte si podtón vašej pokožky, pretože existuje veľa rôznych typov pleti, ale medzi tie najzákladnejšie patrí len chladný a teplý. Teplá pokožka má žltý alebo oranžový odtieň, zatiaľ čo chladná koža má modrý alebo svetloružový. Jestvujú dva hlavné spôsoby, ako zistiť, ktorá kategória sa vzťahuje na vás:

pohled

  • Test „žily“ – obzrite si vaše žily na zápästí alebo dlani. Ľudia s teplými podtónmi majú zeleno vyzerajúce žily, zatiaľ čo ľudia s chladnými majú žilky modré alebo fialové.
  • Test „šperky“ – V prirodzenom prostredí noste strieborný náramok na jednom zápästí a zlatý na druhom. Potom sa pozrite na obidve ruky a zistite, ktorý zo šperkov vašu pokožku vylepšuje. Ak je to zlato, vaše podtóny sú teplé, ale ak striebro vyzerá na vás lepšie, tak sú studené.

Noste tričká a šatky, ktoré sa hodia k vašim očiam. Vyberte si tón, ktorý sa zhoduje s očami alebo vytvára najväčší kontrast. Hlboká červená pristane ľuďom s hnedými očami alebo slúžia, ako ohromujúci doplnok bledých očí.

zrzka

Vyskúšajte uchopiť šesť predmetov, z ktorých každý má odlišnú neutrálnu farbu. V tejto súvislosti sú tieto látky svetlo a tmavo šedé, svetlo a tmavo hnedé, námornícke a čierne. Vyberte si tie, ktoré zodpovedajú vášmu farebnému profilu. Pozrite sa na svoju tvár v zrkadle vedľa každého objektu. Robte to pod jasným svetlom s ručným zrkadlom. Pokúste sa rozhodnúť, ktorý odtieň pri vás vypadá najlepšie. Správna farba spôsobí, že vaše oči budú vyzerať jasnejšie a vaša pokožka bude pôsobiť zdravšie. Neutrálnym tónom, ktoré spôsobia, že vaša pokožka bude vyzerať bledá alebo červená, by ste sa mali vyhnúť. Ak máte ťažkosti s výberom odtieňov, tak požiadajte priateľov o ich názor alebo radu.
Zistenie správneho profilu farieb môže byť pre vás ťažké. Ak si nie ste istí, či je určitý odtieň pre vás ten správny, tak najlepším spôsobom, ako to zistiť je vyskúšať ho na sebe podľa vyššie uvedených rád.