Moc peňazí v našom živote

Človek je v dnešnej dobe otrokom peňazí. Prečo ? Pretože to on sám dovolí. Máme pocit, že bez peňazí neznamenáme nič a aby sme to zmenili musí naše konto obsahovať zopár núl. Ľudia si závidia drahé autá, domy, hodinky, oblečenie. Presvedčenie, že so značkovým oblečením a drahým autom sme viac ako niekto, kto si niečo také nemôže dovoliť,  je zakotvené hlboko v našej mysli. Ako by to vyzeralo keby sme sa nenechali ovládať peniazmi a s nimi súvisiacou mienkou ostatných ľudí o nás?

peněženka
 
–          Viac času pre rodinu a milovaných. Bez peňazí alebo lepšie povedané s peniazmi, ktoré nemajú nad nami moc by sme mali viac času na svojich blízkych, pretože by sme sa nenaháňali v práci, aby sme zarobili, čo najviac. Nevenovali by sme pozornosť reklamám na novinky, ktoré určite musíme v domácnosti mať aj keď starý spotrebič funguje rovnako dobre, ale už nie je v odtieni okrovej s pochrómovanými doplnkami.

myšlenka
 
–          Objavovanie miest. Skúšali ste stráviť víkend bez minutia jediného eura ? Nie? Určite by ste mali. Pri obmedzenom rozpočte na cestovanie zistíte, že vo vašom okolí sa nachádzajú krásne miesta, ktoré ste doposiaľ nenavštívili. Jediné peniaze, ktoré miniete sú na občerstvenie alebo na presun, ak náhodou bývate v meste. Aj tomu sa však dá vyhnúť a použiť bicykel alebo korčule. Čo nás privádza k ďalšiemu bodu.
 
–          Zlepšenie zdravia. Ako už spomínané prechádzky prospievajú zdraviu. Kratší čas v práci strávený bez stresu je ďalšia pozitívna vec, ktorú prináša život neriadený peniazmi.

syndrom
 
–          Spokojnejší život. Ak Vám nezáleží na peniazoch, nezáleží ani na tom ako veľmi značkový odev máte na sebe. Ak Vám nezáleží aký značkový odev nosíte, nezáleží Vám na tom, čo si o Vás a Vašom výzore myslia ostatní. A to je ten najlepší pocit na svete, nebudete riešiť názory iných a v tom momente pocítite pocit úľavy a spokojnosti.
Toto je len pár príkladov, ktoré prináša život neovládaný peniazmi. Skúste si ho na pár chvíľ predstaviť. Páči sa Vám táto predstava? Všetko, čo stojí medzi Vami a uskutočnením predstáv ste len Vy. Tak vezmite moc do svojich rúk patrí len Vám nenechávajte sa obmedzovať. Koniec koncov sú to len peniaze.