Koľko peňazí minúť na vianočné darčeky?

Vianoce. Nazývajú sa aj najkrajšie sviatky roka. Narodil sa Ježiško. Rodina sa má stretnúť a má zavládnuť rodinný pokoj a kľud. V povetrí má vládnuť láska a vonku za oknom ticho padať sniežik na krajinu. V izbe tíško pukať sviečka na štedrovečernom stole a v rohu sa ligotať vianočný stromček a pod ním sa skvejú nádherne zabalené balíčky pre všetkých členov rodiny.

vánoční dárky

A ostaňme teraz pri tých darčekoch. Koľko by ste mali obetovať zo svojej výplaty na kúpu vhodného darčeka pre vášho blízkeho člena rodiny? Alebo aj blízkeho priateľa? Alebo proste kohokoľvek, komu chcete venovať darček? Odpoveď nie je zložitá.

Tak rada by som vás vyviedla z omylu. Keby ste tých ľudí počúvali a skutočne poznali, nikdy by ste si nepoložili túto otázku. Prečo? Odpoveď je jednoduchá. Pretože hneď by ste vedeli, čo by ich potešilo a čo by chceli. Takže by ste si vyhľadali, koľko to stojí a tam by ste nad cenou nemuseli rozmýšľať, pretože by bola jasne daná. Jedine, môžete čakať na zľavy a akcie na danú vec. A odporúčam pravidelne sledovať, či váš priateľ alebo ten koho chcete obdarovať, má ešte stále záujem o danú vec. Ale to ide o ďalšie počúvanie. Tak hor sa do počúvania.

stromeček

Že som vám nepomohla? Joj, to ma veľmi mrzí a máte naozaj pravdu, pretože teraz, keď sú až tak veľmi blízko Vianoce, vám to nepomôže. Jedine, ešte môžete dotyčného človeka pozvať na kávu a zistiť, čo rád robí vo voľnom čase a poobzerať sa po vhodnom darčeku, čo by ho naozaj potešil. Viem, nie je to jednoduché, niečo také vymyslieť. Ale nie je to beznádejné. Vždy sa treba dobre zamyslieť a hlavne počúvať, to sa v dnešnej dobe naozaj cení, pretože väčšina ľudí teraz už nepočúva. Robia viac vecí naraz a potom to nedopadne tak efektívne, ako by chceli.

dárečky

Takže aká je moja rada? Počúvať, počúvať a počúvať. To je ten správny recept na vianočné darčeky. Nič viac vám netreba k tomu, aby sa váš obdarovaný potešil. A čo je na tom najlepšie? Že bude prekvapení!!!