Každodenné fugovanie

Každý krok, ktorý chceme podniknúť a vykonať sa ráta peniazmi. Ako sa nestratiť v takomto svete? Musí si každý z nás uvedomiť, ako veci fungujú a upresniť si niektoré názvy, v ktorých nemáme na 100 % jasno. Budem písať o pojmoch, ktoré sa skoro každý deň dotýkajú každého z nás. Či už chceme, či nie. Ale určité veci si musíme teda ujasniť.

hodiny

Takže, čo znamená napríklad cash flow?

Doslova to znamená tok peňažných hotovostí. A význam tohto slova je fakt výstižný a pravdivý. Pozornosť by mu mali venovať okrem iných hlavne ľudia, ktorých láka podnikanie. Mám na mysli prehľad finančných tokov v slovenskej legislatíve. Finančný tok, Cash flow sleduje celkové príjmy a výdavky, v hospodárskch činnostiach i výnosy a náklady.

eura
Asi všetci vieme, čo je certifikát, no pre istotu si to uzrejmime.
Ide o písomné svedectvo zo strany, s ktorou sme spravili dohodu o aktivite spojenov s financiami, tovarom, aktoch, či hodnote.

Vysvetlime si i pojem valuty.

Jedná sa o označenie znakov peňazí, pochádzajúcich z iných štátov. Avšak v dnešnej dobe sa na finančnom trhu používajú devíza. No pojem valuty sa stále používa a niekedy sa pod týmto termínom označujú i spomínané devíza. Jednoducho povedané- ide o meny a peňazí z cudzích štátov. Napríklad Dolár.
Často sa stretávame s termínom privatizácia.

úspěch
Tento pojem sa u nás začal vo veľkom používať po roku 1989. Teda hlavne od roku 1991, kedy štátne podniky zostali bez majiteľov a rozpredávali sa potencionálnym podnikateľom. Dobre vieme, že hlavne občanom, ktorí sa preukázali peniazmi a na akože podnikanie využívali i fyzickú silu, avšak o tom teraz písať nebudem. Skrátka jedná sa o prepísanie štátneho podniku na záujemcu o tento podnik s tým, že podnik sa stane súkromným vlastníctvom a nie štátnym. Podnik bude vlastniť osoba, ktorá ho kúpila a nie štát. Takže majiteľ ho takisto môže prerobiť podľa vlastných predstáv.