Farba do spálne

Ľudia často podceňujú psychológiu farieb, hlavne vtedy, keď ide o farbu stien v ich domácnosti. Je pochopiteľné, že sa skôr zameriavajú na to, ako to vyzerá, než na to, čo to bude znamenať pre ich psychiku. Mali by ste však skutočne myslieť hlavne na to, že aj od farieb vo vašom byte sa odvíja celková atmosféra. Len vtedy, keď budete mať okolo seba správne farby budete vedieť aj poriadne nasať atmosféru. No možno si v tejto chvíli absolútne neuvedomujete, ako veľmi vás to ovplyvní. Budete sa čudovať, keď zistíte, že vo svojej podstate vlastne skutočne potrebujete farby. A nielen také ledajaké. Potrebujete farby, ktoré vás budú ovplyvňovať iba pozitívne.

ložnice
 
Keď sa pozriete na vašu spálňu, je viac než len jasné, že by mala byť priam oázou. A to samozrejme nielen pokoja. Jednoducho by z nej mala vyžarovať harmónia, pokoj a láska. Je jasné, že len farba to určite neurobí. Na druhej strane, musíte si uvedomiť aj to, že farba môže vás pocit zo spálne skutočne ovplyvniť. Každému je známe, že červená farba je farbou zúrivosti, energie, ale aj agresie. A preto by ste sa jej mali oblúkom vyhnúť. Je to farba, ktorá vám neprinesie nič dobré. Nemali by ste ju umiestniť ani do jednej miestnosti vo vašom domove.

budík
 
Ak chcete, aby bola vo vašej spálni neustále pohodová atmosféra, určite choďte do jemných farieb. Najlepšou voľbou bude pre vás určite fialová a to hneď z niekoľkých dôvodov. Ten hlavný však je, že v ľuďoch vyvoláva skutočný pokoj. Fialová farba je vhodná aj do pracovne, jednoducho do miesta, kde chcete, aby bola atmosféra priaznivá a kde napríklad máte rôzne stretnutia. Čo sa týka farieb, ktorú sú vhodné do spálne, môže to byť aj jemná a neagresívna žltá a taktiež aj jemná béžová farba. Jednoducho všetky odtiene farieb, ktoré v nás neevokujú príliš veľa energie a nedajbože aj nejakú agresiu.