Chceme koňa

Mať koňa nie je ani zďaleka to, čo obnáša mať doma psa, mačku alebo škrečka. je to oveľa väčšia zodpovednosť a to by ste mali prízvukovať aj vašim deťom. Je však toľko výhod, prečo si koňa zaobstarať. Nielen pre deti, ale aj pre vás.
 
Kôň je úžasná terapia nielen pre dušu, ale aj pre telo
 
Je dôležité, aby vaše dieťa jazdilo aj predtým a videlo, čo starostlivosť o koňa obnáša. Nie je to len pohladkať po hlave a cválať po lúke do neznáma, je to naozaj zodpovednosť, preto je dobré, keď chodí často na farmu a skúsi si či by bolo ochotné takéto veci absolvovať každý deň.
 hlava koně
Dieťa sa vám nebude flákať, keď bude mať takúto zodpovednosť. A vy môžete byť s ním.
 
Ak už sa raz dieťa do koní zamiluje celou dušou a celým srdcom, zriedka to niekedy prestane. Zostane to láska na celý život a zaberie to toľko času, že nebude mať ani pomyslenie na to, aby sa flákalo a robilo hlúposti, ku ktorým majú sklony hlavne puberťáci.
 koně ve vánici
Deti potrebujú pohyb a kôň sám o sebe znamená pohyb.
 
Ak máte starosť o to, že vaše dieťa nemá dostatok pohybu, s koňom im také niečo nehrozí. Nebude mať krivú chrbticu, ale rovnomerne vypracované svalstvo a zručnosť. Veď kde inde sa naučí, ako sa kydá hnoj?
 koně ve výběhu
Viete, kde bude váš kôň bývať?
 
Ak ste sa rozhodli pre kúpu koňa, mali by ste pouvažovať nad tým, kde ho ustajníte. Ak máte dom, ktorého okolie môžete prispôsobiť na chov koní, máte jednu obrovskú výhodu. Ustajnenie má taktiež svoje pozitíva, hlavne preto, že viete, že je o vášho koňa dobre postarané. Nevýhodou je asi hlavne cena, ktorá býva za ustajnenie často veľmi vysoká. Kone sú ale veľmi spoločenské tvory, preto nie je vhodné ich chovať po jednom. Majú radi spoločnosť, takže najlepšie je mať doma aspoň dvoch či troch.
 
Ak vaše dieťa túži len po jazdení a vyhrávaní súťaží, nebráňte mu v tom a nechajte ho, nech sa realizuje. Nikdy neviete, možno sa mu podarí splniť si veľký sen.