Aj zábradlie môže byť skutočne krásnym dizajnovým prvkom

Ak vyberáme kúsky do nášho interiéru ako aj exteriéru, hľadíme na ich funkčné využitie. Avšak skoro rovnaká miera záujmu v súčasnosti smeruje tiež k tomu, aby tieto kúsky dizajnovo ladili a predstavovali moderný, estetický štýl. Preto sa pri výbere niekedy rozhodujeme možno viac, než by to bolo nutné. V skutočnosti je ale pravda, že takéto prvky sa dokážu postarať nielen o funkčnú stránku, ale v nemalej miere tiež pod tú estetickú. A to aj v prípade, ak je reč o zábradlí, ktoré chceme umiestniť na naše schodisko alebo balkón.

Budova, balkóny, zábradlia

Pod dizajn a vizuálne kvality sa podpisuje materiál

Aj tento prvok dokáže interiérom alebo exteriérom, schodom alebo balkónom poskytnúť skutočne kvalitný dizajnový efekt a vo veľkej miere sa podpísať pod vizuálny vplyv na svoje okolie. Hlavne ak vyberáme z trendových súčastí a vhodných materiálov, kedy je v danom smere asi najlepším príkladom sklenene zabradlie na balkon.

Zatočené schodisko

  • Prečo práve sklo?

No jednou z odpovedí a zároveň dôvodom je už voľným okom viditeľná vlastnosť- Tento materiál je neskutočne elegantný, atraktívny a takisto moderný. O skle sa už niekoľko rokov z hľadiska dizajnu vraví, že ide o nadčasový trend. A ako vidíme, na tomto tvrdení sa nič nemení ani po dlhšej dobe.

Ešte podstatnejšie sú ale prirodzené parametre, ktoré sklenený materiál predstavuje. Má schopnosť opticky zväčšovať priestor, takisto ho presvetliť vďaka schopnosti prepúšťať denné svetlo.

Budovy, farebné balkóny

Výsledkom sú častokrát priestranné, vzdušné a presvetlený priestory, čo je v nejednom prípade oceniteľný vizuálny efekt. A podobný efekt prinášajú tiež sklenené zábradlia na vašom balkóne alebo schodisku. Daný priestor nebude opticky izolovaný a bude tvoriť na oko funkčnú súčasť celku. Aj napriek tomu však oddelenú a istenú spoľahlivým a pevným zábradlím, nakoľko tieto pri výrobe využívajú špeciálne bezpečnostné opatrenia.

  • Používa sa kalené sklo, respektíve je možné použiť ochrannú fóliu.