Úžasné výhody citrónovej šťavy pre vaše vlasy


Môže citrónová šťava pomoc pri podpore rastu vlasov?
Áno, môže. A preto je to jeden z dôvodov, prečo je citrónová šťava vhodná na vlasy, Citróny sú naplnené vitamínom C, čo zase môže podporiť produkciu kolagénu. V dôsledku toho je zaistený rast vlasov. A čo viac, kyslá povaha citróna rozčesáva vlasové folikuly a stimuluje tie spiace. Celkovo vzaté, citrónová šťava môže byť účinná pri odstraňovaní vypadávania vlasov. Ale okrem použitia citróna v boji proti pádu vlasov, mali by ste tiež odstrániť príčiny vypadávania vlasov.
Veľké narušenie vo vašom živote, ako napríklad smrť alebo odlúčenie, môže nejaký čas viesť k nekontrolovateľnému vypadávaniu vlasov. Ak to pretrváva viac ako šesť mesiacov.

mikádo.jpg

Prírodné masky s citrónovou šťavou
Citrónová šťava + aloe vera gél
Zmiešajte 2 polievkové lyžice citrónovej šťavy s lyžicou gélu aloe vera. Aloe vera je prírodné zvlhčujúce činidlo, ktoré tiež pomáha pri potláčaní rastu húb na pokožke hlavy. Naneste zmes na pokožku hlavy a počkajte 30 minút. Umyte si vlasy jemným šampónom. Rovnako ako citrón, aloe vera má nespočetné výhody pre pokožku a vlasy, najmä kvôli jej silnému obsahu. Je bohatá na mastné kyseliny, vitamíny, esenciálne aminokyseliny a minerály, ako je zinok a meď, ktoré sú známe tým, že zvyšujú rast vlasov .

citrus.jpg

Citrónová šťava + henna + vajcia
Vezmite 4 polievkové lyžice prášku henny, vajcia, šťavu z citróna a šálku teplej vody. Vytvorte hustú pastu s týmito zložkami. Aplikujte túto zmes na pokožku hlavy a vlasy a počkajte niekoľko hodín. Ak chcete kontrolovať olejnatosť, kombinácia henny a citrónovej šťavy môže byť dobrou voľbou. Henna pomáha upokojiť hyperaktívne mazové žľazy, ktoré kontrolujú produkciu oleja v procese. Henna tiež pomáha pri obnove pH pokožky hlavy na jej prirodzenú úroveň kyseliny, čím posilňuje vlasové folikuly v procese. V dôsledku toho očakávajte silnejší rast vlasov.