5 NAJLEPŠÍCH vlastností zvierat sveta o ktorých ste určite nevedeli.

1.       Gepard štíhly, asi vám je jasné že gepardova najlepšia vlastnosť ktorou je známy na celom svete je rýchly beh. Áno a preto nemohol chýbať medzi najlepšími vlastnosťami zvierat. Dosahuje rýchlosť až 110 km za hodinu síce len na krátku vzdialenosť.
gepard velká kočka
Jedna zo zaujímavosti je že existuje roztoč Paratarsotomus macropalpis ktorý je síce veľkosťou menší ako špendlíková hlavička ale dokáže sa pohybovať 322 dĺžok svojho tela. Pri porovnaní s gepardom ktorý beží len 17 dĺžok svojho tela je to obrovský rozdiel. Ale nezabúdajme na veľkosť týchto dvoch zvierat, takže reálne je rýchlejší samozrejme gepard.

2.       Vráskavec obrovský, ako domáceho miláčika by ste si ho asi ťažko obstarali domov. Áno mierim nato že je to najväčšie zviera na svete a tým si aj získal miesto v 5 tich najlepších vlastnostiach zvierat.  Zaujímavosťou je že najväčší známy Vráskavec ktorý bol objavený meral 31 metrov a vážil 178 tisíc kíl.

3.       Pralesnička strašná, tak malá ale tak veľmi jedovatá. Jej by ste sa určite nechceli dotknúť, Pralesnička je najjedovatejšie zviera na svete. Jej jed by zabil 20 ľudí, 2 slonov a približne 30 000 myší. V podstate zabije všetko okrem niektorých druhov hadov ktorý sú na jej jed imúnny.  Pralesnička jed ale nepoužíva na lov, slúži len ako obrana.
opice na kameni
4.       Gorily a šimpanzy, myslím že trochu už aj tušíte čím sú tieto tvory tak výnimočné. Najinteligentnejšie zviera samozrejme po človeku na našej planéte. Zaujímavé je že posledný spoločný predok šimpanza a človeka žil cca pred 5 až 7 miliónmi rokmi.

5.       Komáre, možno sa čudujete čo tu robia komáre. Obyčajný hmyz, žiaľ nie len tak hocijaký. Komáre sú najvražednejšie zvieratá na zemi, už len na maláriu ročne zomrie 1,3 milióna ľudí. Krv ale pijú len samičky ktoré „lovia“ väčšinou v noci kvôli lepším podmienkam ako je tma a menší vietor a väčšia vlhkosť.