Zima sa končí, je na čase vytiahnuť striebro!

Strieborne retiazky, prstene, náušnice či iné šperky nie sú úplne ideálnou voľbou na nosenie v zime. Samozrejme, toto pravidlo nie je nikde napísané a za jeho porušenie vám nehrozí ani pokuta či väzenie, no ak chcete držať krok s tým, čo je IN, v zime, dokonca ani na jeseň, by ste skutočne mali strieborné šperky odložiť do šuplíka.

Teraz však prichádza jar,takže ich môžete postupne oprášiť. Chcete vedieť, aké pravidlá v nosení šperkov platia v súvislosti s jednotlivými ročnými obdobiami? Nech sa páči, tu ich máte!

Žena leží medzi farebnými kvetmi a na tvár jej svieti slnko

Na jar a leto jednoznačne striebro

Asi ste to už pochopili z nášho úvodu, no ešte raz, pomalšie a trochu zrozumiteľnejšie. Strieborné šperky, a to skutočne akékoľvek, sú výbornou voľbou na jarné aj letné obdobie. Jar je veselá, plná „ľahkých“ a „vzdušných“ kúskov, ku ktorým sa strieborná farba hodí ako uliata.

V lete zas strieborné šperky nádherne vyniknú na vašej opálenej pokožke. Taktiež sa nepochybne hodia ku kvetovaným vzorom a pestrofarebným kúskom oblečenia. Môžete ich taktiež skombinovať s lesklými topánkami, opaskami a inými lesklo-striebornými doplnkami.

TIP: V lete siahnite určite aj po veľmi moderných čelenkách do vlasov. Strieborné sa hodia ku každej farbe. Blondínkam krásne s vlasmi splynú, ryšavkám budú na hlave doslova svietiť a čiernovlásky, o tejto kombinácii snáď ani netreba veľa hovoriť.

Strieborný prsteň s veľkým kameňom

Prečo sa striebro na jeseň a zimu nehodí?

V prvom rade v týchto mesiacoch naša pokožka nežiari tak, ako v lete. Aj keď máte tmavší odtieň pokožky, jej nádych http://textypisni.koule.cz/kali/koniec-je-novy-zaciatok/nadych nikdy nie je v zime taký, aký je v lete. Striebro teda na vašom tele nevynikne. Striebro na oblečení zas zanikne, pretože je príliš jemné na to, aby dokázalo doplniť výraznejší outfit. Tieto „pravidlá“ samozrejme platia len vtedy, ak hovoríme o klasických jemných šperkoch. Výrazné strieborné doplnky, napríklad na plese alebo do divadla, môžete bez obáv nosiť aj v zime, v lete, na jeseň a na jar.