Výhody a nevýhody

Ak sa neviete rozhodnúť či bývať v byte alebo v rodinnom dome, pripravili sme pre Vás výhody a nevýhody ktoré Vám pomôžu pri Výbere nového domova. Neviete si vybrať správne ? Dom či byt. Je to jednoduché všetko má svoje plusy aj mínusy ktoré dokážu ovplyvniť človeka pred správnym výberom.
dům u vody
Ø Dom
Veľmi príjemné bývanie v dedinskom prostredí. Na dedine Vás nevyrušuje mestský hluk, smrad, a otravný susedia. Máte veľký pozemok na ktorom si môžete robiť čo len chcete, bez toho aby Vás niekto odcudzoval. Navyše svoje deti máte pod dozorom a vidíte čo práve robia. Ďalej si na svojom pozemku môžete zasadiť ovocné stromy či si spraviť malú záhradku pre čerstvú zeleninu. Bývanie na dedine je veľmi prijemné pre deti keďže vzduch je tam čerstvejší ako v meste. Navyše Vaše deti sa nebudú hádať o izbu. Rodinný dom totiž je priestranný a každý si tam nájdete svoje miesto. Ale záleží to aj od toho koľko izbový dom si kúpite. Jedine čo budete mesačne platiť sú energie klasicky ako pri byte, a ak chcete mať teplučko budete si musieť zakúpiť drevo. A taktiež Vás neminie raz za čas práca okolo domu, či práca na záhradke……
byty v paneláku
Ø Byt
Byty najme dominujú u tých ktorý radi bývaj v meste a majú radi mestský život. Nemusíte sa starať o teplo, stačí len otočiť kohútikom a o teplo máte postarané. Na druhej strane ale musíte platiť väčšie mesačné náklady za nájom a energie. Pri bývaní je väčšiu riziko zlého vzduchu a o rušnom mestskom prostredí ani nehovorím. Jedno je ale isté. žiadne starosti okolo domu, či záhrade, a nemusíte sa o nič prakticky starať, na druhej strane môže byť problém zo susedmi, ale na to sa dá zvyknúť.
Rozhodnúť sa už musíte sami. Všetko má svoje plusy aj mínusy. Taktiež môže rozhodnúť aj cena za dom alebo byt a taktiež to môže záležať od toho koľko izieb chcete, alebo či chcete mať moderný zariadený dom či byt.